Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jakub Fijak - Soldiers of heaven

Młody muzyk ze Szklarskiej Poręby Jakub Fijak mimo braku wsparcia medialnego, potrafił własnymi środkami wydać interesujący el popowy materiał "Soldiers of Heaven". Mastering i miks całego materiału dokonał Maciej Braciszewski a piękną okładkę wykonała Dominika Długosz. Szkoda, że inwencja twórcza tak młodego przecież „synthmana” nie ma właściwej promocji czy też konkretnego labela wydawniczego, owszem muzyka z albumu " Soldiers of Heaven " to nie idealna produkcja bo jednak po wnikliwym wsłuchaniu się w album, brakuje mi tej panoramiczności dźwięku, brak selektywności poszczególnych ozdobników dźwiękowych jak również można mieć zastrzeżenia do materiału pod kątem koncepcji muzycznej albumu .

Jakub Fijak - Soldiers of heaven

Jest tu kilka kawałków, które znakomicie się rozkręcają i dość nieoczekiwanie się kończą, szkoda bo wątki muzyczne  można by bardziej rozwinąć do większych form muzycznych,  ale ...pamiętajmy Jakub Fijak to bardzo młody artysta i zarazem jak najbardziej utalentowany  muzyk.
Utwór  " Divine Whirlwind "  jest dla mnie takim sympatycznym muzycznym skojarzeniem do rewelacyjnego albumu  Marka Shreeva  ( obecnie ARC i Redshift ) " Legion "  - drapieżna przebojowość, odważne partie syntezatorowe i spora witalność bijąca z prostych melodii ale z odrobiną patosu charakterystycznego dla muzyki filmowej. Właśnie dość frapujący jest kawałek "filmowy" -  " The book of war " . Czuć tu niemalże ten zgiełk scen z filmów akcji. Wiele charakterystycznych wątków aranżacyjnych ma ta kompozycja,  podobnych do produkcji  Chrisa Franke . Ogólnie Jakub  wykorzystuje dość proste środki muzyczne, dźwięki przelatującego helikoptera i inne ozdobniki są raczej przewidywalne, ale akurat tu trafnie przez autora zostały użyte bo bezpośrednio oddziałują na wyobraźnię słuchacza. Cały album kończy wersja "panoramic sound "  utworu  " Divine whirlwind " - ten przebojowy kawałek pozwala mieć nadzieję, że utalentowany instrumentalista ze Szklarskiej Poręby w następnych swoich produkcjach wyszlifuje swój muzyczny warsztat i spłodzi muzycznemu światu dzieło, które zadziwi najwybredniejszych el słuchaczy. Tego serdecznie życzę Jakubowi Fijakowi. 
Mariusz
http://www.myspace.com/jakubfijakmusic


O sobie:
Witam wszystkich. Nazywam się Kuba, urodziłem się w roku małpy, pochodzę ze Szklarskiej Poręby i póki co hobbystycznie zajmuje się tworzeniem i aranżowaniem muzyki. Interesuje się szeroko pojętą muzyką, historią oraz psychologią. Lubie obcować z naturą ponieważ mieszkam w górach i na codzien mogę podziwiać piękno przyrody.
 
Marqs w DSP Studio Gniezno