Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Oświadczenie w sprawie Pana Kordowicza

Polskie media należy całkowicie bojkotować. Jeśli nie grzeszą populizmem i manipulanctwem, to na pewno są na usługach polityków a więc są poprawne politycznie. To fabryki złego smaku, miałkości gustów, swoich odbiorców traktują jak idiotów. Nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Zamiast bronić Pana Jerzego Kordowicza, co jest chwalebne. Proponuję i  apeluję do rzeszy słuchaczy dobrej muzyki  o zorganizowanie i rozpropagowanie Polskiego Radia „Muzyka Ambitna”,  której dyrektorem będzie Pan Kordowicz.Kwestie techniczne i  organizacyjne pozostawiam specjalistom. Kwestie finansowe są do przezwyciężenia, nie jest nas wielu, lecz jeśli każdy dołoży swoją cegiełkę, możemy takie radio zorganizować. Radio z muzyką, o niej, z silnym zespołem ludzi zaangażowanych. To jest moje marzenie. Radio finansowane społecznie i niezależnie.

Mariusz :
„Usunięcie kultowej już dziś audycji Jerzego Kordowicza to cios dla wrażliwych i prawdziwych entuzjastów muzyki elektronicznej i nie tylko tej, bo jak starsi stażem miłośnicy El – Studia pamiętają, pan Jerzy prowadził audycje w których to pięknie i profesjonalnie z drobiazgową skrupulatnością przybliżał biografie wielkich rocka progresywnego, "awangardzistów" muzyki eksperymentalnej czy też indywidualności ze świata jazzu.Znakomitym przykładem były świetne eseje na tematy w ogóle muzyki w dość eklektycznym piśmie " Brzmienia ", gdzie czytelników uwrażliwiał na różne niuanse związane z artystami nie koniecznie związanymi z muzyką elektroniczną – były to artykuły skierowane dla prawdziwych audiofilów i sympatyków każdej dobrej muzyki.
Muszę tu dodać kwestie edukacyjną wyjątkowych audycji red.Kordowicza – człowiek, który w moim przypadku nauczył mnie słuchać muzyki, dla mnie jest wzorem poprawnej polszczyzny, znakomitym erudytą o wyjątkowym głosie jakże rozpoznawalnym, to prawdziwy skarb polskiej radiofonii w ogóle. Nigdy nie zapomną fani el muzyki jego zapowiedzi na albumie" Poland " grupy Tangerine Dream . W tamtych czasach czyli początek dekady lat 80 – tych Piotr Kaczkowski i Jerzy Kordowicz byli naszymi mentorami, głosami z radiowego eteru – audycja el studio to medytacja, uspokojenie, wyostrzenie zmysłów i obcowanie z ciepłym człowiekiem, który niczym czarodziejską magiczną różdżką poprzez fale trójkowego eteru rozbudzał w nas wyobraźnię, poszerzał muzyczne horyzonty i sprawiał, że wszelkie problemy szarego dnia stały się malutkie – pan Kordowicz przez te wspaniałe dekady emisji autorskiej audycji" El studio " ładował nam akumulatory...hm .. a dziś dopływ życiodajnego prądu został brutalnie przerwany i...co dalej  ???”

Jerzy Juras Gruszczyński  - Likwidacja audycji Jurka Kordowicza to kolejny przykład polityki RÓWNAJ W DÓŁ - tak jak i w wielu innych dziedzinach życia kulturalnego.
- A jakże, pospólstwu należy się jeno przemielona papka, ta którą decydenci uznają za jedynie słuszną... RYM CYM CYM CYM, UM PA RIRA - niech dobra muzyka z anteny znika!

Ewa Jakubowska -  Zgadzam się w 1000 %, że przez likwidację muzyki elektronicznej red. Kordowicza "... radiofonia publiczna po raz kolejny udowadnia, że nie rozumie swojej
misji... " Krótko mówiąc SKANDAL i ŻENADA!

Paul Lawler  - Poland is one of the last great voices of Electronic Music. Dont let it become yet another place for faceless and talentless musical drivel.


Witajcie :hi: Jarek Starybrat

Przed chwilą wysłałem maila na adres: trojka@polskieradio.pl

Jeśli ktoś chciałby także wysłać maila, lecz trudno mu ułożyć sensowną treść, może skorzystać z mojego pomysłu, uzupełnić lub przerobić zgodnie z własnym punktem widzenia.

Oto treść mojego maila (wszystkie ku... i hu.. zawarte w oryginale po zastanowieniu usunąłem przed wysłaniem)

"Protestuję przeciwko usunięciu z trójkowej ramówki audycji Pana Jerzego Kordowicza "Studio El-muzyki". Wartościowe programy o walorach wychowawczych i kulturalnych, niegdyś stanowiły muzyczny trzon trójkowej ramówki. Od wielu lat audycje Pana Jerzego uczą pokolenia Polaków miłości do muzyki, będąc znakomitym uzupełnieniem wiedzy muzycznej wynoszonej ze szkół. Dzięki internetowi el-muzyczni zapaleńcy, nie bacząc na absurdalne godziny nadawania "Studio El-muzyki", systematycznie i z własnej inicjatywy archiwizują audycje Jerzego Kordowicza, dzięki czemu możemy do nich wracać i czerpać z unikatowego źródła wiedzy o klasycznej muzyce elektronicznej. Jerzy Kordowicz jest bezdyskusyjnie najlepszym znawcą tematu. Traktujemy Go jak wspaniałego nauczyciela i wychowawcę. Usunięcie Jego obecności w Trójce jest dla nas bolesnym ciosem. Mamy jednak nadzieję, że nasz protest odniesie pożądany skutek czyli powrót Pana Jurka na antenę i kontynuowanie Jego bezcennej misji." 


Wojciech Stępniowski Ja
też uważam, że jest to draństwo w stosunku do polskiej kultury przez
duże "P". TRÓJKA i jej od wielu lat zasłużony prekursor polskiej, prawdziwej muzy elektronicznej i nie tylko, to już jeden z ostatnich ludzi nie dający się
zawładnąć Doda'mi i jej podobnymi i... może dlatego miałby być zdjęty z anteny???
Ten kto to... próbuje robić, to po prostu zwykły, nieobrany burak! Panie JURKU !, 3mam za Pana i Pana audycje kciuki !!!

Marek Sochacki Kolejna głupota, nie wiem czy to "idzie nowe",czy coś zmienić trzeba i dyrektorom akurat palec na Kordowicza trafł na liście, zaiste chcą zlikwidować coś, co było na mapie muzycznych gustów znaczącą pozycją. Muzyka elektroniczna stała się nieodłączną składową muzyki wogóle i trudno sobie wyobrazic taką "wyrwę". Audycji... JK słuchałem z wielką uwagą, jako, że jej fascynatem jestem ( sam rzępolę na korgu) i wiele pomysłów, propozycji, brzmień, było dla mnie drogowskazem. Panowie dyrektorzy, trochę rozsądku ( ciężko w muzyce z towarzyszami księgowymi).

 

Marek Bilinski To skandal tak potraktować Jerzego Kordowicza, po tylu latach i tylu jego osiągnięciach, ojca chrzestnego polskiej muzyki elektronicznej, człowieka renesansu, który prowadził audyje z wielką kulturą i poczuciem humoru. Bez niego nikt by o mnie nie usłyszał i o wielu innych. Jemu należy wystawić pomnik za to wszystko cz...ego dokonał, a nie kasować jedo autorską audycję. W tym gatunku muzyki jest najlepszy i na jej temat wie wszystko. Reszta nie dorasta mu do pięt !!!!!

Andrzej Ryszka Ekonomiczna biurokracja poparta silna propaganda ... to swiatowa tendencja. Mozna to zobaczyc wszedzie , w kazdym zakatku naszego globu... Chce wierzyc , ze sa jeszcze ludzie ktorzy majac na to wplyw powstrzymaja sie od zatwierdzania niszczacych projektow. Chciwosc , kiedy ma swobode dzialania jest bardzo niebezpieczna... i nie ma nic wspolnego z Demokracja.
To chciwosc odpowiedzialna jest za tworzenie monopoli na kazdym poziomie
zycia spolecznego.

Janusz Grzywacz Ponad 35 lat temu pierwszy raz nagrywałem z Laboratorium i solowo dla TRÓJKI w redakcji Jurka Kordowicza. Również wywiady ( do słynnej "kostki" AKG - więc chyba mnie szlak trafi, jak jakiś debil odsunie go z anteny!!

Witold Pawlak Radio nie uznaje ciszy w eterze, zatem w tym przypadku będziemy mieli do czynienia z "czymś" kosztem "czegoś". Zniknie (oby NIE !) audycja Jerzego, aby w to miejsce pojawiała się inna. Nie umniejszając wartości Listy Przebojów PR III, której jubileusz obchodzony był w miniony piątek. To również Studio El-Muzyki "wychow...ało" i przykuwało do radioodbiornika entuzjastów muzyki elektronicznej. Stając w obronie audycja jako słuchacz oraz były redaktor prowadzący przed laty audycje El-Muzyki, czuję się podwójnie zniesmaczony takimi decyzjami, które nie są mi obce i nie znajduję zrozumienia dla wymiany na nowsze co nie znaczy lepsze !

 

Voytek Konikiewicz To jedna z audycji, które STWORZYŁY Trójkę, a Jerzy swoim oddaniem el muzyce zasłużył się ogromnie polskiej kulturze. Tego nie wolno przemilczeć - byłoby to kolejne zwycięstwo chłamu w tym, niestety tracącym oblicze i rujnowanym przez kolejne rewolucje polityczne programie.

 

Piotr Sounder Lewandowicz

"Jako jeden z wielu dołączam swój głos sprzeciwu w sprawie usunięcia zramówki audycji Pana Jerzego Kordowicza. Tak się Szanowni Państwo nierobi, idąc tym torem upodobniacie się do rozgłośni stricte komercyjnych gdzie karmi się ludzi muzyczną papką bez żadnej wartości artystycznej a to nie w stylu dawnej "Trójki" Na temat wartości audycji "Studio EL-Muzyki" można długo się rozpisywać co już niewątpliwie przede mną zrobiło wielu pisząc do Was, tak więc nie będę powtarzać oczywistych
argumentów. Oczekuję jasnego stanowiska w tej sprawie z Państwa strony bez nabierania wody w usta, należy się to nam twórcom El-muzyki jaki i słuchaczom po
tylu latach działalności największego znawcy gatunku w tym kraju jakim jest bez cienia wątpliwości Jerzy Kordowicz"

 

Jerzy Kordowicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, szukaj
Jerzy Kordowicz (ur. 17 listopada 1945) – polski dziennikarz radiowy, publicysta, realizator, popularyzator muzyki elektronicznej.

Życiorys [edytuj]

Absolwent Akademii Muzycznej.
Od 1977 współpracuje z programem III Polskiego Radia, w której prowadził różne audycje, np. "Studio Nagrań", "Klasycy syntezatorów", "Top Tlen", "Nastroje el - muzyki" czy "Studio el - muzyki". Był jednym ze współtwórców audycji „Nie tylko dla orłów”.
Obecnie jest autorem audycji "Studio El-muzyki" emitowanej w nocy, z każdego poniedziałku na wtorek, między 00:00 a 2:00. Jest również przewodniczącym Koła Syndykatu Dziennikarzy Polskich w "Trójce". Jest honorowym gościem, prowadzącym imprezy dotyczące muzyki elektronicznej, jak Międzynarodowe Prezentacje Muzyczne Ambient, odbywające się corocznie, od 1998 roku, w Gorlickim Centrum Kultury.
Jako dziennikarz prasowy współpracował z "Muzyk FCM", "Brzmieniami", "Music News", "Jazz Forum".

Nagrody i wyróżnienia [edytuj]

Laureat Premio Ondas (Barcelona 1974) i I nagrody OIRT (Sofia 1989 - Bratysława).