Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Solar Fields - Movements

Szwedzki PRODUCENT Magnus Birgersson, używający pseudonimu Solar Fields WYPRODUKOWAŁ swój 6 album Movements. W tym samym czasie skomponował muzykę do gry komputerowej Mirror’s Edge. Poprzednia płyta Earth shine to był heavy trance dance (brrrrr....). 

Solar Fields - MovementsMovements to zupełnie inna historia, muzyczna zawartość to 11 tracków, powrót do znaku firmowego Solar Fields, czyli dobrze skrojona ambient down tempo z profesjonalnie położonymi dźwiękami i głęboko basowy groove. Atmosferyczne, rozszerzone i wybujałe tekstury fal dźwiękowych, hipnotyzujące harmonie i pulsujące groovescapes (co to jest?) mieszają się w kreowaniu innych rzeczywistości  i próbują odważnie penetrować nowe kierunki (ciekawe jakie?) To pewne, że tak porywająca podróż, przenosząca Cię poza rzeczywistość (i tu się zgadzam, dlaczego? komentarz poniżej), zanurzając Cię w elektronice, zarówno melancholijnie, jak poprzez obmywające cię prądy morskie.
Jak zawsze wspaniała produkcja i wspaniały mastering. Rekomenduję.
Autor - Bert Strolenberg.Zazwyczaj jeśli coś mi się nie podoba, to tego nie komentuję. Ale tu jest wspaniały przykład, jak nie powinno się grać muzyki elektronicznej. Mimo dość miłych dla ucha fragmentów, ta muzyka nie wyraża kompletnie niczego, cisza jest o wiele bardziej wymowna. To jest wskazówka dla muzyków borykających się z problemami finansowymi, jestem pewny, że pan Magnus sobie wspaniale radzi. I mam też wrażenie, jako człowiek, który tylko poznał komponowanie z boku, że takie pomieszanie kisielu z budyniem, dość łatwo wyprodukować. Szczerze odradzam, a jeśli już, proszę podłożyć tę muzykę pod dowolny kanał tv + mute, najlepiej polski i wypić szybko trzy piwa. Osoby z bezsennością natychmiast zostaną wyleczone, innym życzę dobrej zabawy.