Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jean Michel Jarre - Spawngamer's video collection

JARRE JEAN MICHEL -PLACE DE LA CONCORDE CONCERT DE AUDIOVISUEL’79 (DVD)
Zgrywka z VHS rejestrującego transmisję telewizyjną koncertu na placu zgody. Ciekawostka to możliwość ustawienia dźwięku jako oryginalnego (DD) lub remasterowanego (PCM). Młodziutki Jarre i miks utworów z Oxygene i Equinoxe plus zachęcające rozmachem początki wielkich plenerowych koncertów Francuza. Denerwujący rozmazany fragment u dołu typowy dla „zjechanych” taśm. Wartość nostalgiczna ale i kolekcjonerska.
JARRE JEAN MICHEL -LES CONCERTS EN CHINE –BEJING & SHANGHAI (DVD)
Zgrywka z oficjalnych 2 VHS wydanych w serii Polygram Music Video. Pierwszy artysta za chińską żelazną kurtyną - stąd odbierać to też można jako swoisty dokument socjologiczny. Kamera chłonie wrażenia z państwa środka od lotniska poczynając zawieszając się na twarzy każdego człowieka w szarym wdzianku…Pokazem zmian jest chociażby ukazanie dysydentów bawiących się nieporadnie w tańcu karnawałowym, czy picie Coca Coli przez zwykłych ludzi…Mamy obraz przygotowań do koncertu, Jarre z Charlotte Rampling, wreszcie pierwszy koncert gdzie obrazy ze sceny (kameralnej – rzecz dzieje się w hali koncertowej) przeplatane stereotypowymi obrazami Chińczyków z niemych filmów, dokumentów sprzed II wojny światowej, przeglądanie książki ze zdjęciami Mao Tse Tunga na tle z cytowanymi w języku Moliera hasłami z czasów rewolucji francuskiej itd. itp. W koncercie pekińskim brali udział jako widzowie głównie bonzowie partyjni, którzy zachowują się jak żywe mumie. Jarre ponoć się wściekł i przed koncertem w Szanghaju rozdano szereg wejściówek wśród przypadkowych przechodniów czego efekt widać od razu. Ludzie autentycznie bawią się, Jarre wchodzi w publikę pozwalając rozradowanym robotnikom grać na instrumentach…Żywy zapis tamtych czasów. Obowiązkowo.
http://youtu.be/L57Fqxrx7KY


JARRE JEAN MICHEL-RENDEZ-VOUS LYON CONCERT FOR THE POPE 5 OCTOBER 1986 RENDEZ VOUS IN HOUSTON. CITY IN CONCERT(DVD)
Kolejna zgrywka z oficjalnych VHS. Zapowiedzi z TV, przygotowania, występy. Gigantyczne show z niesamowitą warstwą wizualną, z wieżowcami w roli dekoracji, zrealizowane na taśmie przez wytwórnię Francisa Dreyfus’a. Świetnie pokazane ujęcia publiki, zmierzającej i dobrze bawiącej się podczas koncertu. Występ lioński jest bardziej kameralny – sama struktura miasta czyli kamieniczki wymogły inność wykorzystywania budowli jako dekoracji.
JARRE JEAN MICHEL -PARIS LA DEFENSE –A CITY IN CONCERT’90 (DVD)
Olbrzymi koncert zrealizowany na przypominającej piramidę scenie na wprost oddalonego o kilka kilometrów Łuku Triumfalnego. Oglądamy przygotowania, czyli budowę dekoracji a potem olbrzymi tłum zbierający się na ulicy, setki, tysiące ludzi czekających na zmrok i rozpoczęcie koncertu. Pojawiają się nieśmiertelne przeboje, okraszone fragmentami z Revolutions i promocją Waiting For Cousteau. Całe miasto drga, barwnymi wizualizacjami widzimy początki naówczas nowoczesnych pokazów laserów jak i świetny pomysł z stworami –kreacjami poruszanymi przez tancerzy z których najbardziej pamięta się indiano-kościotrupa z Calypso. Ciekawe nowe aranże, dodanie perkusji. Jeden z moich ulubionych koncertów Jarre’a. Szkoda, że nie ma tego z ostrością prawdziwego DVD… Ciekawostką jest za filmowy zapis odpowiedzialni byli Brytyjczycy.
JARRE JEAN MICHEL-IMAGES. THE BEST OF JEAN MICHEL JARRE’91 (DVD)
Zgrywka z oficjalnego wideo Polygramu. Zbiór nowatorskich video clipów będący prawdziwym rarytasem bo zapisem starzenia się Jarre’a. Niektóre pomysły do dziś cieszą oko – jak chociażby pomysł z nakręcanym sprężyną robocikiem (Oxygene) czy opowieścią na tle Pól Magnetycznych. Najbardziej jednak przemawiają klipy do Zoolook. No i można popatrzeć na zdolności aktorskie Jarre’a. Jakość nagrania zaskakująco dobra. Polecam.
JARRE JEAN MICHEL-LEGENDS OF THE LOST CITY (MAKING OF, CONCERT)’93 (DVD)
Dysk zrobiony przez fanów z ponad 30 minutowych telewizyjnych relacji do przygotowań do koncertu plus zapis TV samego koncertu. A koncert robi wrażenie gdyż realizowany na czarnym lądzie ma klimat rodem z planu filmowego Tarzana (patrz wstęp z tancerzami). Piękne wizualizacje wykorzystujące wspaniale bliskość wody (świetny efekt niby nurkowania ryb). Bajeczna feeria barw, egzotyka miejsca, etniczna muzyka –coś innego niż to do czego nas Jarre przyzwyczaił. Ciekawostką jest fakt że nie widzimy koncertującej ekipy. Polecam.
http://www.youtube.com/wa...feature=related


JARRE JEAN MICHEL -EUROPE EN CONCERT BARCELONA- 6TH OCTOBER 1993 (DVD)
Zgrywka z oficjalnego VHS Polygramu. Koncert promujący głównie poszczególne części Chronologie. Jarre w tamtym okresie lubiał żywe instrumenty (ostra rockowa gitara) i półokrągłe kształty keyboardów. I tu jest problem – bo ta muzyka jest dość słaba…nie pomagają akcenty hiszpańskie (flamenco) ani wizualizacje –koncert jest przeciętny. Jakość przyzwoita.
JARRE JEAN MICHEL –LIVE IN SEVILLA –TV SEVILLA TV’93 (DVD)
Nagranie z TV Seville. Powtórzenie setu z Barcelony plus kilka dodatkowych utworów co czyni koncert blisko dwugodzinnym. Pojawiają się np. ci sami tancerze ale novum jest chociażby chór i scena w bezpośrednim sąsiedztwie akwenu wodnego. Poprawne. Jakość przyzwoita.
JARRE JEAN MICHEL-HONG KONG IN CONCERT-BOOTLEG’94 (DVD)
Duży wysiłek fanów - 3 analogowe kamery z publiki, niestety trzęsące się ręce, profesjonalny mix i ujęcia Jarre’a tuż po koncercie wychodzącego na podziemny parking. Zrobione przez hard fanów właściwie dla …
hard fanów.

.


JARRE JEAN MICHEL-MAKING OF DESTINATION DOCKLANDS –LONDON CONCERT’95 (DVD) Zgrywka z oryginalnego VHS z 1989 wydanego przez Dreyfus’a obejmująca jedynie zapis całego procesu pomysłu i logistycznego przygotowania do koncertu w londyńskich dokach. Jak przystało na zapis z VHS jakoś ledwo przyzwoita – rastry wołają o pomstę do nieba.
JARRE JEAN MICHEL-THE DESTINATION DOCKLANDS.THE LONDON CONCERT’95(DVD)
Zgrywka oficjalnych VHS – obejmujących i wyżej wymienioną taśmę o przygotowaniach jak i koncert zrealizowany jak na tamte czasy z użyciem najnowszych technologii TV czyli ciekawymi wstawkami, dziś już archaicznymi. Muzycznie głównie Revolutions i gigantyczne widowisko na niebie …Jakość – znowu lekko rozmyte zdjęcia…
JARRE JEAN MICHEL-PARIS 14. JULY 1995-CONCERT POUR LA TOLERANCE’97 (DVD )
Zgrywka z TV czyli znowu zapis z VHS koncertu przy wieży Eiffel’a z przelotem wojskowych samolotów i świetnym widowiskowym aranżem świateł i świetlnych dekoracji i zestawem Best Of kompozycji Jarre’a. Jakość więcej niż dobra.
JARRE JEAN MICHEL -OXYGENE TOUR KATOWICE’97 (DVD)
Zgrywka z TVP 1. Zamiast gigantomanii jakoś tak bardziej kameralnie. Ciekawie bo i pojawia się theremin i stare przeboje ale przeplatane nowościami lekko trącącymi dj-jką no i Jarre zawsze w białym płaszczu tym razem na czarno…
JARRE JEAN MICHEL OXYGENE IN MOSCOW COMPLETE CONCERT ON 2 DVD’S’97 (2 DVD BOOTLEG)
Zrobiony handycamami bez statywów bootleg z wklejonymi tłumaczeniami na angielski rosyjskich zapowiedzi koncertu i powodu jego zaistnienia czyli 850 lecia Moskwy. Tłem jest gigantyczny Pałac Kultury i pompatyczna oprawa jak na Rosję przystało czyli slajdy godła Rosji i ikon i mnóstwo fajerwerków no i bezpośrednia relacja od kosmonautów ze stacji MIR. W sumie ponad dwie godziny! Na koniec jeszcze ciekawostka - zajawki występu z CNN i holenderskiej oraz francuskiej TV.


JARRE JEAN MICHEL- OXYGENE IN MOSCOW Москва - дорога в 21 век ’97 (DVD)
Ten sam koncert na półtora miliona widzów ale zrealizowany profesjonalnymi kamerami telewizji. Wygładzony (nawet odliczanie Łużkowa poprawiono aby synchronizować cyfry wyświetlane w prezentacji z jego głosem gdy na bootlegu słychać że się mylił) przekaz skurczył się do 1.40. Oficjalna rosyjska publikacja cieszy oko.


JARRE JEAN MICHEL FEATURNING TETSUYA KOMURO –RENDEZ VOUS’98- ELECTRONIC NIGHT Champ de Mars, Paris’98 ( DVD)
Zgrywka z TV A&E Mundo. Kolejny gigantyczny koncert przy wiezy Eiffel’a. Jarre w luźnym, młodzieżowym stroju i takimże repertuarze czyli zdidżejowanych utworach z przeszłości. Pojawia się nawet breakbit, azjatyckie wokale i inne love parade. Szerokim łukiem…
JARRE JEAN MICHEL-OKINAWA 2001 RENDEZ VOUS IN SPACE (DVD)
Zgrywka z JAPTV ale bardzo profesjonalnie wydana – bootleg naśladujący oryginalne wydanie. Nowe tysiąclecie przywitane na Okinawie z narracją pojawiającego się na olbrzymim telebimie Artura C. Clarke’a. Dziwny koncert bo Jarre’a wspomaga muzycznie TK i ViZItors a zaczyna się od transkrypcji na nowoczesne bity Richarda Straussa. Ta dziwność przekłada się na to że zestaw nagrań brzmi świeżo –Jarre nie wyciąga z lamusa starych melodii tylko tworzy we współpracy całkiem zgrabny set nowości. Opowieść o przyszłych próbach podboju kosmosu przynosi takie utwory jak np. My Name Is Arthur a Jarre zaskakuje grając np. na harmonii. Nieskomplikowane melodie i raczej klubowa atmosfera. Czemu nie?
Autor - spawngamer
Studio nagrań forum