Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Otarion - Creator, Faces of the Night

Otarion (Rainer Klein) urodził się w 1961r. Już od lat młodzieńczych interesował się muzyka elektroniczną (był członkiem m.in. szkolnego zespołu). Niestety studia i praca zahamowały niejako rozwój zainteresowań artysty aż do 1989r. Artystyczne (i nie tylko) wysiłki Otariona zaowocowały zainteresowaniem D.Kellera i kontaktem z M.Schönwalderem. rezultatem był debiut płytowy w Manikin Records "Es werde licht" wydany w 1997r. W 1998r. kompozytor "zaliczył" debiut koncertowy (Essen-Steele). Współpracował wtedy z Arcanum. W 2000r. artysta wydał swoja druga płytę "Evolution" tym razem w Neu Harmony. W 2003r. (nie jestem pewien, być może był to 2002r. - red.) pojawiła się następna płyta "Creator", która jest swego rodzaju kontynuacją "Evolution". Płyta jest jednak nieco odmienna bo łączy brzmienia elektroniczne z muzyką klasyczną. Otarion posiada własne studio w Dreistiefenbach/Siegen. To tyle w skrócie. Strona internetowa artysty nie podaje już więcej szczegółów.
Mooza

Otarion - Creator


Rainer Klein aka Otarion to protegowany Kellera i Schonwaldera. Ma pewne inklinacje biblijno religijne (okładki płyt Es Werde Licht- hebrajskie napisy na tle trójkąta wyobrażenia boga, Faces Of The Night - postać anioła, tytuły płyt – Creator - Stwórca, Es Werde Licht -Niech się stanie światlość) ale jego muzyka daleka jest na tym 3 w jego dyskografii krążku od jakiś mistyczno religijnych naleciałości. Trudno ją zaklasyfikować-elementy retro, el atmosferycznej, nowoczesnej rytmicznej plus charakterystyczne elementy techno zarówno w utworach dynamicznych jak i lirycznych, tworzy zgrabny, lekkostrawny melanż Płyta pod koniec trochę zaczyna nużyć ale polecam szczególnie 2 pierwsze utwory. 

Program: 
1. Places Without Traces 
2. Select 
3. First Mystery 
4. Revival 
5. Elements 
6. Breath Of Eternity 
7. Strength Of Life 
8. Ways Of Creation 
9. Destination
Fragmenty - Generator

Otarion - Faces of the Night


Po przesłuchaniu 4 płyty Otariona mam wrażenie, że jest dużo bardziej przemyślana niż Creator. To tak zwana płyta koncepcyjna; muzyka ma odmalować różne oblicza nocy. Jeśli chodzi o formę nadal podąża ścieżką łączenia różnych form elektroniki – duży nacisk kładzie na melodyjność i nadal ciekawie wykorzystuje elementy techno -oprócz tweeterów mocno pracuje subwoofer – głęboki bass automatu perkusyjnego przechodzi momentami w crescendo. Różne aspekty nocy, które album wykorzystuje mają raczej postać mocnych , zdecydowanych dźwięków –brak tu mrocznej lub zadumanej liryki –ta noc to nie mrok parku z prześwitującym przez drzewa księżycem albo zarysami nagrobków w tle-w tym wydaniu to noc industrialna, tętniąca życiem, wielkomiejskim hałasem. Jedynie kawałek “Nightmare” brzmi trochę bardziej gotycko przypominając utwory do horrorów. Ogólnie płyta świetnie nadaje się do samochodu.Jest na pewno ciekawsza od Creatora 

Program: 
1.Nightfall, 
2.Mylene, 
3.Tower Of Darkness, 
4.Sleepwalker, 
5.Dreamcatcher, 
6.Pictures Of Dreams, 
7.Nightmare, 
8.Dancing In The Silver, 
9.Morning Twilight
Autor - Spawngamer
Forum Studio Nagrań