Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - Aktualności.

1.„Romantycy Rocka” od 19.00 do 20.30 –  COCTEAU TWINS  - Treasure          kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm
2 „Wokół WEF” od 20.30 do 21.30 –  muzyka twórców muzyki elektronicznej sceny WEF                                                                                                                                                             kontaktmuzykawefu@toksyna.fm
3. „Elektroniczne Pejzaże” od 21.30 do 22.30  –  VANGELIS  -  Mythodea
Bloki muzyczne 
1)od 8.00 do 12.00 możecie posłuchać muzyki: DEAD CAN DANCE, COCTEAU TWINS, THIS MORTAL COIL.
2) od 12.00 do 16.00  przedstawimy muzykę: LACRIMOSA, DEINE LEKAIEN, LUD HAUZA, MARTIN GORE.
 3) od 16.00 do 19.00 muzyka elektroniczna: FQP PROMO SAMPLER 2011, VANGELIS, NMLS, GOLD PLATED FACE.
W trakcie audycji „Romantycy Rocka”(od 19.00 do 20.30) sięgniemy po muzykę grupy brytyjskiej formacji COCTEAU TWINS. Muzyka zespołu jest równie  wyjątkowa i niepowtarzalna jak Dead Can Dance z tym, że bardziej osadzona w kanonach rocka. Niewątpliwie największym dziełem grupy jest płyta Treasure, która do dzisiaj zachwyca i wywołuje wzruszenia. Po tym albumie nigdy więcej zespół nie osiągnął tak wysokiego poziomu a muzycznie balansował miedzy spokojnymi, wręcz ambientalnymi kompozycjami po popowe melodie na ostatnich płytach.

Kolejne  spotkanie ze współczesną muzyką elektroniczną polskich artystów skupionych wokół Warsaw Electronic Festiwal.  W trakcie audycji (od 20.30 do 21.30) zaprezentujemy czwartą część przeglądu czołowych artystów sceny WEF.
Całości posłuchacie oczywiście na www.toksyna.fm


Elektroniczne Pejzaże (od 21.30 do 22.30)   W trakcie audycji zaprezentujemy jedno z najbardziej symfonicznych dzieł VANGELISA, czyli muzykę z płyty  Mythodea. Jest to muzyka, której przesłanie stanowi misja i zdobycie przez człowieka planety Mars. W nagraniu wzięła udział The London Metropolitan Orchestra pod dyrekcją Blake Neely oraz Kathleen Battle  i Jessye Norman, sopran.
Zapraszamy!