Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - Aktualności.

RETRANSMISJA
1.„Romantycy Rocka” od 19.00 do 20.30THE LEGENDARY PINK DODS-The Best Ballads.                                                                                                                              kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm
2 „Wokół WEF” od 20.30 do 21.30 – AQUAVOICE - Memory – wywiad z Tadeuszem Łuczejko.   kontaktmuzykawefu@toksyna.fm
3. „Elektroniczne Pejzaże” od 21.30 do 23.00   YAREK – KSIĘGA.              W tarkcie audycji wywiad z Jarosławem Degórskim.
Bloki muzyczne 
1)od 8.00 do 12.00 możecie posłuchać muzyki: KING CRIMSON, CAMEL, AIR, BJORK
2) od 12.00 do 16.00  przedstawimy muzykę: A FLOCK OF SEAGULLS, ICEHOUSE, ARCADIA
 3) od 16.00 do 19.00 muzyka elektroniczna: G-BART, COSMICGOA, POLARIS

W naszej audycji  „Romantycy Rocka”(od 19.00 do 20.30)  przedstawimy dźwięki romantyczne, elektroniczne i eksperymentalne, pełne poezji i wdzięku za sprawą jednej z najważniejszych grup nowoczesnej psychodelii czyli THE LEGENDARY PINK DOTS. Nie sposób wyrazić w kilku słowach muzykę tej grupy która zawiera w sobie wszystko to co w muzyce rockowej wydarzyło się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Zespół doskonale prezentuje się w lirycznych balladach jak i pełnych eksperymentu długich elektronicznych kompozycjach. Szczególnie pięknie brzmią skrzypce i fortepian których możemy słuchać na płytach jeszcze w latach ’90. Płyta którą zaprezentujemy czyli The Best Ballad to  zbiór utworów, który na pewno można uzupełnić o wiele innych znakomitych kompozycji ale sam w sobie stanowi źródło poznawcze dla tych którzy dopiero otwierają się na muzykę L.P.D.  Dla fanów stanowi znakomite uzupełnienie dyskografii.


Kolejne  spotkanie ze współczesną muzyką elektroniczną polskich artystów skupionych wokół Warsaw Electronic Festiwal.  W trakcie audycji (od 20.30 do 21.30)będzie możliwość podyskutowania na forum WEF. Naszym radiowym gościem będzie  czołowy twórca muzyki elektronicznej AQUAVOICE czyli Tadeusz Łuczejko- plastyk, realizator dźwięku, muzyk.
 Na swoim koncie ma siedem płyt autorskich.Jedna z nich zatytułowana
"COLD"znalazła się na pierwszym miejscu wśród najchętniej kupowanych
płyt z muzyką elektroniczną z katalogu firmy "GENERATOR"
Całości posłuchacie oczywiście na www.toksyna.fm