Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SpaceFest


Konkurs dla młodych zespołów i nie tylko młodych…

Organizatorzy SpaceFest! ogłaszają konkurs dla młodych (i nie tylko) zespołów, w którym nagrodą jest występ na festiwalu (9-10.XII.2011) oraz wielośladowa rejestracja koncertu.
Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie na adres organizatora płyty CD/DVD z minimum 30 minutami repertuaru, nagranego w jakiejkolwiek formie: z koncertu, z próby, z kasety demo (tak to się kiedyś ładnie nazywało☺ ), a także z płyty nagranej własnym sumptem lub przez niezależnego wydawcę.
Uczestnikami Konkursu mogą być zespoły muzyczne z terenu Polski, nawiązujące swoją twórczością do gatunku shoegaze, spacerock, alternative, funkcjonujące na scenie muzycznej co najmniej od 6 miesięcy.
Dlaczego też „alternative”? Ponieważ istnieje sporo grup, które nie przykładają wagi do muzycznych przegródek, tworzą świetną muzykę, która zahacza o różne gatunki, porusza się w rejonach psychodelicznych, ale nie daje się jej łatwo zdefiniować czy sklasyfikować. Szkoda by było, gdyby nie przystąpili do konkursu.
Słowo „alternative” w regulaminie konkursu pełni także funkcję drogowskazu i zachęty dla osób,którym terminy „shoegaze” i „space-rock” nie są znane.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 października
Selekcja zostanie przeprowadzona na podstawie nagrań przesłanych do organizatorów, a wyniki
konkursu ogłoszone 7.11.2011 na stronie internetowej http://spacefest.pl/

Więcej informacji na temat konkursu:

Organizatorzy festiwalu:
Karol Schwarz i Anna Szynwelska
/Stowarzyszenie Nasiono/

Kontakt dla mediów:
Natalia Taranta
Tel. 510 777 323
e-mail: press@spacefest.pl