Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Klaus Schulze - Picture Music

Na "Picture Music” znajdziesz, dwa długie traki zrealizowane i zarejestrowane przez Schulze w 1973 i wypuszczone na LP, dwa lata później. Obydwa numery to mistrzowskie miksy z  wczesnego  okresu Klausa i mocna esencja do herbaty dla fana EM. Doprawdy progresywna robota, pełna wyobraźni i uczucia. Schulze używa rozmaitych synth'ów, do stworzenia swoich nieziemskich symfonii,  ARP 2600 i  ARP Odyssey wyrażnie słyszalne w numerze pierwszym i ARP 2600 i VSC3 – w drugim. Oprócz "parapetów", Klaus bębni w części drugiej co czyni wszystko bardziej rockowym.

Klaus Schulze - Picture Music 
Pierwszy utwór zwany  "Totem”  prezentuje uporządkowany elektroniczny rytm, podczas gdy  inne instrumenty improwizują ponad tą rytmiczną bazą. Wszystko to znajduje spełnienie w zjawiskowym wielotematycznym kosmicznym finale - bardzo przekonujące. Chwilami trudno uwierzyć, że ta rzecz została zarejestrowana w 1973. Wszystko brzmi  tak świeżo i śmiało, nawet przez przy dzisiejszych standardach. Naprawdę ponadczasowa muzyka, która powinna zostać usłyszana przez wszystkich fanów muzyki syntezatorowej.
Drugi kawałek  ("Mental Door”) zagaja atmosferycznie, do czasu gdy bębny wszytko przekształcają w  agresywną i dziką -  synth / bębny, wymianę. To jest prawdopodobnie unikalny przykład na to, jak  Schulze potrafi dynamicznie i agresywnie poruszać się w tym stylu  Fracuski Heldon byłby dumny, gdyby ktoś ich skojarzył z takim graniem. Album doprowadzony do końca z typowymi kontrastami "schulzian". Emocje poszły za łagodną i atmosferyczną sekcją z kosmicznymi melodiami i ćwierkającymi synth'ami, kiedy bębny schodzą na dalszy plan i w końcu zanikają z resztą dźwięków.
Klaus Schulze: EMS VCS3, ARP 2600, ARP Odyssey, Solina String Ensemble, Farfisa Professional Duo, drums.
To jest klasyczny album Elektronicznej Muzyki zrobionej przez prawdziwego geniusza. Doskonały!
Autor - Artemi Pugachov
EEM