Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - Aktualności.

AUDYCJE:
1.„Romantycy Rocka” od 19.00 do 21.00LUD HAUZA   - Pompa Funerbis, prezentacja twórczości grupy.                                                                                                                     kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm
2 „Elektroniczne Pejzaże” od 21.00 do 23.00 ARTUR LASOŃ –wywiad z artystą oraz Kraftwerk 1 : kontaktmuzykawefu@toksyna.fm                                            
Bloki muzyczne:
1)od 8.00 do 12.00 możecie posłuchać muzyki: NEW ROMANTIC; Duran Duran, OMD, Icehouse, China Crisis, Ultravox, Visage, John Foxx, Classix Noveaux.
2) od 12.00 do 16.00  przedstawimy: DARK ENERGY; The Legendary Pink Dots, The Cure, The Sisters of Mercy, Clan Of Xymox, The Sisterhood, The Mission, Closterkeller, Fading Colours, De Coy.
3) od 16.00 do 19.00 zaprezentujemy: ELECTRONIC ENERGY; G-Bart, La Visage, Wet Smell of Grass, Burma Project, Chmury, EVF, DSW  
.AUDYCJE:
       W trakcie najbliższej poniedziałkowej  audycji  Romantycy Rocka, która rozpocznie się  j o 19.00(e-mail romantycyrocka@toksyna.pl) wysłuchamy muzyki grupy producenckiej LUD HAUZA, związanej na co dzień z Pomorską Radą Sztuki. Lud Hauza jest  jedną z najbardziej wyjątkowych formacji łączących w swojej muzyce rocka, wyrafinowaną elektronikę i awangardę, muzykę średniowieczną oraz elementy kultury kaszubskiej. Z muzyką  średniowieczną spotykamy się na płycie „Pompa Funerbis” która swoją premierę miała w 2007 roku po festiwalu FAKTORIA. Płyta otrzymała znakomite recenzje i doczekała się wielu prezentacji między innymi w radiowej Trójce. Lud Hauza jest jedynym polskim zespołem , który w tak spontaniczny ale i wyjątkowy sposób połączył dwie odległe o kilka stuleci epoki. Muzyka grupy imponuje świeżością i fantastyczną energią.  Następna album „Gmerk Merk” nawiązuję do  muzyki i kultury  kaszubskiej. Stylistycznie jest wypadkową dotychczasowej twórczości zespołu. Słychać tu jednak echa słoweńskiej grupy Laibach. Zespół rozpoczął swoją twórczą drogę od muzyki eksperymentalnej. Takie też są pierwsze dwie płyty: „Kwadrat”(2005) oraz  „Nur fuenfzig Stueck(2006)”. Twórcą i animatorem grupy jest Cyprian Wieczorkowski. Skład Lud Hauzy jest na ogół wieloosobowy ale zależnie od rodzaju koncertu podlega on nieraz zasadniczym zmianom.  Zapraszamy na spotkanie z muzyka tej wyjątkowej formacji. 

       Najbliższa audycja Elektroniczne Pejzaże (od 21.00 do 23.00) składać się będzie z dwóch części. Od 21.00 do 22.00 po raz pierwszy spotkamy się z wyjątkowym artystą, ARTUREM LASONIEM, tworzącym już od połowy lat ’80 muzykę elektroniczną i medytacyjną. Zasadniczą częścią audycji będzie prezentacja płyty „Znak Zasłuchania-próbki”. Spotkamy się także artystą w trakcie wywiadu, który otworzy cykl audycji poświęconych jego twórczości.
       Drugą część audycji (od 20.00 do 23.00) wypełni prezentacja muzyki zespołu Kraftwerk z płyty Kraftwerk1. Jest to płyta otwierająca dyskografię tej najbardziej wpływowej grupy tworzącej muzykę elektroniczną .  Audycję jak zwykle poprowadzimy wspólnie z Kubą Budzyńskim.