Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

G.Bart - Journeys

"Podróże dalekie i bliskie. Każdego dnia podróżujesz. Czy idziesz z drugiego piętra na siódme, czy lecisz na drugi koniec świata, przemierzasz ścieżki, które dla Ciebie mogą być zupełnie nowe. Dla innych są zupełnie nieznane lub już od dawna są przetartym szlakiem. Nigdy nie wiesz, co spotka Cię za rogiem, czasem to, co widzisz, poprawia ci nastrój, innym razem wręcz przeciwnie. Czasem nawet nie wiesz, co myśleć o tym, co widzisz, a zdarza się, że myśli masz za dużo. To tak jak byś co dzień przechodził obok witryny sklepowej, która jest z dnia na dzień coraz brudniejsza, jednak plamy są coraz ciekawsze. Aż w końcu ktoś umyje szybę i zobaczysz, co jest na wystawie. Podróże dalekie i bliskie. W czasie i przestrzeni. Zapraszam na moją podróż do nowej muzyki zagranej na starym, lecz ciągle zaskakującym instrumentarium."

Minimoog D

Tym zaskakującym instrumentarium jest oczywiście Minimoog. Cała płytka została stworzona przy pomocy komputerowej imitacji tego słynnego instrumentu, oprócz kilku partii gitary (tym razem jak najbardziej prawdziwej) i bodaj jednej ścieżki perkusyjnej w którymś utworze, która wybrzmiała z równie ważnego dla histori muzyki Mooga Modulara (również imitowanego). Do dziś uwielbiam korzystać z brzmień tych klasyków, i choć póki co nie miałem okazji nawet bodaj dotknąć "żywej" oryginalnej wersji Minimooga, będę dążył, żeby go posiąść na własność. Jest jakaś ponadczasowa magia w tym instrumencie.
Sama płytka natomiast powstała w 2006 (czyli jeszcze przed The City) w ramach odpoczynku po półrocznej pracy nad innym albumem, który był mocno przeładowany różnego typu instrumentami elektronicznymi i efektami. Odpoczynek polegał na ograniczeniu spektrum instrumentów do jednego. Płytka powstała w nieco ponad tydzień. Po nagraniu sformatowałem dysk komputera i przez ponad pół roku nie ruszałem żadnego instrumentu i nie instalowałem żadnego programu związanego z tworzeniem muzyki.
Zupełnie przypadkiem w 2009 roku klika osób z chill-labelu usłyszawszy kilka fragmentów tego tworzywa, zagroziła mi różnymi sankcjami, w przypadku, gdybym odważył się tej muzyki nie wydać. Toteż przyparty do muru umieściłem płytkę na serwerze labelu i poszła w świat.
G.Bart


G.Bart - JourneysAlbumu można posłuchać lub pobrać ze strony chill-label

Inną płytką jest PSR-3 AD

Strona muzyka - http://grzesbart.blogspot.com