Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - Aktualności.

AUDYCJE:
1.„Romantycy Rocka” od 19.00 do 21.00 PINK FLOYD – Wish You Were Here ;  kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm
2 „Elektroniczne Pejzaże” od 21.00 do 23.00 JÓZEF SKRZEK – bonus track, „Ogród Luizy”; (wywiad z artystą); muzykawefu@toksyna.fm                                           
Bloki muzyczne:
1)od 8.00 do 12.00 możecie posłuchać muzyki: ANOTHER LANDS: Deine Lakaien, Goldfrapp, Dead Can Dance, Psyche, Ultravox, Bel Canto.
2) od 12.00 do 16.00  przedstawimy: Fading Colours, Closterkeller, Aya RL.
3) od 16.00 do 19.00 zaprezentujemy: ELECTRONIC ENERGY; Klaus Schulze, Jean Michel Jarre, WEF.
.AUDYCJE:
W trakcie najbliższej  audycji  Romantycy Rocka, (e-mail romantycyrocka@toksyna.fm) ponownie zostaniemy w klimacie muzyki progresywnej. Grupa Pink Floyd nie wymaga rekomendacji. Tym bardziej należy przypominać muzykę tej wyjątkowej formacji. Album „Wish You Were Here” należy do najpiękniejszych w jej dyskografii ze względu na klimat i przestrzeń który stwarzają między innymi instrumenty klawiszowe jak i elementy psychodelii pojawiające się w muzyce zespołu dodające dreszczyku emocji.
   
Najbliższa audycja Elektroniczne Pejzaże (muzykawefu@toksyna.fm) będzie kolejnym spotkaniem z muzyką mistrza syntezatorów Józefa Skrzeka. Tym razem przedstawimy nieco zapomnianą już płytę „ Ogród Luizy”. Album ten jest wyjątkową pozycją tak w dyskografii kompozytora i wykonawcy muzyki Józefa Skrzeka jak i wokalistki  Haliny Frąckowiak. Muzyka została napisana do pięknych wierszy Kazimierza Wierzyńskiego. Jest to album godny polecenia dla wymagającego i wytrawnego słuchacza, oczekującego nietuzinkowych aranżacji w oparciu o syntezatory Mooga jak i piękno i liryzm emanujący z wyśpiewanych tekstów. W trakcie audycji zaprezentujemy również utwory które zostały dodane jako bonusy do albumu „Podróż w Krainę Wyobraźni”. Audycję uświetni wywiad z  twórcą tej pięknej muzyki Józefem Skrzekiem.

ZAPRASZAMY