Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Ahblajam - Structures

Urodzony pod znakiem Wodnika już od najmłodszych lat, za sprawą swego ojca, przejawiał zainteresowanie muzyką i dźwiękiem. Wczesne lata życia spędza na typowych dla młodego wieku zabawach, ale również na poszukiwaniu ulubionego nurtu muzycznego. Wsłuchując się w niezapomniane brzmienie winylowych płyt i szpulowych taśm oraz śledząc audycje radiowe.... poszukuje własnego miejsca w muzyce. Za sprawa prezentowanych na antenie radiowej audycji o muzyce elektronicznej i eksperymentalnej krystalizują się jego zapatrywania na własną drogę twórczą.
Kolejny okres to czas samodoskonalenia na polu muzycznym; eksperymenty z akustyką, kontakt z instrumentami klawiszowymi, nauka gry oraz zasad panujących w muzyce. Pierwsze eksperymenty z elektronicznym brzmieniem i edycją dźwięku mają miejsce na początku lat 90-tych. Powstają wtedy utwory mające charakter edukacyjny dla samego autora - kilka z nich zaprezentowało sie w modnej wtedy tzw. "Amiga Scene"Ahblajam - Structures


Pod koniec lat 90-tych zostaje liderem dwuosobowej grupy Ahblajam i współautorem płyty "Structures". Materiał na niej zawarty jest mieszanką nurtów klasycznej elektroniki, ambient, trance, new age. 
Na skutek osobistych wydarzeń grupa zawiesza działalność na czas nieokreślony.
Po kilku latach przerwy postanawia wrócić do pr
acowni rozpoczynając kolejny solowy etap twórczości....
http://sounder.el-stacja.pl/