Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

DagaDana - Dlaczego nie

Dagadana is a Polish-Ukrainian trio that blends various music genres. By mixing folk, jazz and electronica they create their own unique language. Their full of humour concerts show that they make the music of such kind that makes both the listener and the performer happy. Full of warmth vocal lines sang often through voice processors, bold synthetic sounds, trance-like acoustic bass and children's toys used as instruments is Dagadana's method to flood the listener with sounds that are never boring.
This multicultural project will interest everybody who is open for the richness of
Slavic soul -- wild but mild at the same time.

DagaDana - Dlaczego nieDAGADANA (ДаґаДана), bo o nich mowa,  jest polsko-ukraińskim trio, łączącym różne   style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć.
Nowy album polsko-ukraińskiego tria DAGADANA pt. „Dlaczego nie" jest już dostępny w sprzedaży. Z tej okazji prezentujemy obraz do utworu „Czasem", będącego drugim singlem promującym to wydawnictwo.
Teledysk został zrealizowany na Ukrainie w wsi Waręż. Zespół i ekipa filmowa podjęli w nim próbę zdefiniowania upływu czasu, ważnych w życiu momentów i osobistych wspomnień. W teledysku pojawili się mieszkańcy miejscowości, a za scenerię służą m.in. ruiny zabytkowego kościoła św. Marka.Transatlantyk- Poznan International Film & Music Festival 2011
http://www.youtube.com/watch?v=MSym_crAbsA
Koncert (atmosfera klubowa)
http://www.youtube.com/watch?v=SH0T6mbPU-k
Polskie Radio Trójka (sala koncertowa im. A. Osieckiej)
http://www.polskieradio.pl/9/200/Artykul/202520,Daga-Dana
Tango
http://www.youtube.com/watch?v=WkzCZ44xcGE&feature=related
Akademia
http://www.youtube.com/watch?v=2AfpIpuVeT0


www.dagadana.pl
www.facebook.com/dagadana
www.myspace.com/dagadana

"Kiribati" to trzeci teledysk promujący album "Dlaczego nie".
Zdjęcia: www.visualheads.pl
Tekst do tego utworu powstawał podczas trasy koncertowej DAGADANA na Ukrainie i jest zbiorem refleksji na temat poznawania świata w trakcie podróży. Inspiracją do napisania tekstu, było przypadkowe wskazanie miejsca na globusie. Kiedy okazało się, że wybrane zostało Kiribati, ciekawość doprowadziła do odnalezienia na jednej z wysp Kiritimati wsi Poland.
"Wioska nazwana została Poland dla uczczenia Polaka o nazwisku Stanisław Pełczyński z amerykańskiego statku przewożącego koprę, który trafił na wyspę gdy jej mieszkańcy mieli problemy z nawadnianiem plantacji palmowych. Stanisław Pełczyński pomógł im rozwiązać problem i na jego cześć osadę nazwano obecnym mianem, zbudowano w niej kościół pod wezwaniem św. Stanisława, a zatokę w lagunie nazwano Zatoką Świętego Stanisława." (Wikipedia)
Kiribati, jako pierwszy kraj na świecie świętuje Nowy Rok. W Polsce jest wtedy 11.00
Państwo składające się z 33 wysp koralowych na Oceanie Spokojnym
Wyspom zagrażają wody mórz w związku z podnoszeniem się poziomu wód spowodowanym globalnym ocieplaniem klimatu. Wieś Poland niedługo może przestać istnieć!