Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lata Osiemdziesiąte - Wspomnienia Dreamera Cz. 2

Whitesnake - Is This Love (1987) to jedna z najlepszych rockowych ballad.
Zespół Whitesnake powstaje w połowie lat 70, rozkwit popularności następuje w latach 80. Wokalista David Coverdale śpiewał również w zespole Deep Purple.
Długie włosy, długie płaszcze, wyszminkowane usta, dziwne połączenie,
wizerunek przeznaczony by rozkochać szczęśliwą, bogatą część zachodniego społeczeńtwa do lat 20-stu. Wokalista jest jak romantyczny bohater adorowany przez boginię.Duran Duran - Union Of The Snake( 1983).
Co pierwsze rzuca się w oczy? Teledyski to rozbudowane historie, pełne przygód.
Ktoś ucieka, ktoś goni, w tle muzyka. Wielu artystów wybierało własnie taki scenariusz, mimo że przesłanie utworu bywało całkiem inne.
Duran Duran to typowy przedstawiciel zespołu młodzieżowego tamtego okresu, teraz to miejsce zajmuje wyłuzdana Lady Gaga i cała masa tzw. artystów zmieniających stroje i fryzury.
Jakże inne spojrzenie na muzykę, aż się boję pomysleć kto będzie idolem za 30 lat, ale to już nie mój kłopot, jak ja się cieszę!

http://youtu.be/U-1NHMh05p0
Umieszczanie filmu na stronach zostało wyłączone na żądanieThe Twins - Ballet Dancer (1983)
Nie było dyskoteki bez tego utworu, nowa fala synth popu atakowała szarą rzeczywistość Polski. Sklepy pełne powietrza, telewizja z jednym kanałem a w nim
jedyny prawdziwy generał. Dyskoteki to była wolność, niesłyszane brzmienia hipnotyzowały, każdy utwór z zachodu wydawał się "kolorowy" jak przebywanie w innym wymiarze.
Wracałeś do domu a na kolację pomarańczowy ser, na śniadanie pomarańczowy ser i salceson, na drugi dzień powtórka. Kto pamięta pomarańczowy ser?
The Twins był gościem sopockiego festiwalu w 1984 roku, był gorący wieczów, cała Polska siedziała przed telewizorami, puste ulice. Jak mało było potrzeba by być wesołym człowiekiem.Dreamer