Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dreamerion - The Pain Without Name

Dreamerion to projekt muzyczny zainicjowany w 2004 roku przez Jakuba Ernestowicza. Muzyka projektu obraca się wokół takich gatunków jak dark ambient, gothic, neoclassiacal z elementami rocka, czy metalu. Abstrahując od gatunków, w muzyce Dreamerion liczy się mroczny, melancholijny i często nostalgiczny klimat.
Tytułowy Dreamerion jest duchem, który zabiera i przygotowuje dzieci do odejścia z tego świata. Na tym głównie opierały się muzyka i teksty na dwóch pierwszych demach i longplayu, w których królowała tematyka samotności, koszmarów sennych, bólu, momentu śmierci, czy opisu Dreameriona. Ponadto w tekstach poruszana jest tematyka związana z wychwalaniem natury, czy wołaniem do Boga, który jest w stosunku do człowieka milczący.
Projekt jest ujściem dla wyobraźni, snów i pytań egzystencjalnych, które opowiadają dosadnie i otwarcie o tym, co powoduje cierpienie i strach, by oswoić człowieka z lękami, bólem, tym co nieuchronne.

Dreamerion - The Pain Without Name


21.II.2008 miała miejsce premiera - "The Pain Without Name", które wydał polski netlabel Kaos Ex Machina. Jest to album bardziej stonowany, nadający się na słuchanie w długie zimowe noce czy podczas ponurych deszczowych dni.


  Jestem w Tobie

 Czuję jakiś dziwny spokój,
 gdy oddalony od tego, co ludzkie
 Oddaję się obserwowaniu natury.
 I tylko mogę się cieszyć, że Twój bezwzględny mechanizm mogę przytulić swoją świadomością.
 Symfonia dźwięków, którą tworzysz wprowadza mnie w trans.
 Zasypiam.
 Spokojny.
 Jestem w Tobie.http://www.dreamerion.xaa.pl/