Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lata Osiemdziesiąte - Wspomnienia Dreamera Cz. 3

Def Leppard - Hysteria (1987 Album Hysteria: United States 12× Platinum, Canada 10× Platinum )
W latach 80tych Def Leppard zapełniał stadiony na 60 tys. widzów. Album "Hysteria" z jakiego pochodzi utwór sprzedał się w 20 mln kopii.
Ja osobiście uważam że jest to jedna z najlepszych rockowych płyt wszechczasów, album słucha się jednym tchem, bardzo melodyjne utwory, rewelacyjne zagrane gitary.
Przebój za przebojem.
Jeśli nie słyszeliście tego wydawnictwa dużo tracicie to kawał świetnej gitarowej, melodyjnej muzyki, niedościgniony wzór. Już nikt tak nie gra, ta przestrzeń, moc!
Zachwycają selektywne gitary, dosłownie słychać wszyskie razem i osobno!
Ciekawostka: perkusista zespołu Rick Allen w 1984 roku stracił w wypadku rekę, jest nadal członkiem zespołu.Icehouse - Crazy (1987 #4 AUS, #14 US; #38 UK)
Australijska grupa która podbiła rynki zagraniczne, nie omieszkała zachwycić również Polaków, obok takich zespołów Midnight Oil, INXS, Savage Garden godnie reprezentowała austrialijską muzykę na światowych rynkach.
W Polsce zaistniały bardzo mocno dwa przeboje „Crazy” i „Electric Blue”(gościnny udział Johna Oatesa z grupy Hall and Oates).
Prezentowany utwór doczekał sie dwóch wersji teledysków, tak różnych jak noc i dzień.
Real Life - Send Me An Angel (1983,reaktywacja utworu 1989.) (German Singles Chart #1, US Hot 100 #29)
Utwór ukazał się na debiutanckim albumie "Heartland", ponowna reaktywacja utworu w 1989 roku okazała sie dużym sukcesem na rynku amerykanskim, utwór zajął 26 miejsce na Billboard Hot 100.
Ciekawostka: Kompozycja znalazła się filmie"RAD" w finałowej wersji tańca na rowerach, zwanych BMX! Klip pochodzi z 2006 roku, wokalista nadal w formie.
http://youtu.be/96LAC2PuYxE
Umieszczanie filmu na stronach zostało wyłączone na żądanie