Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Space Sugar - EP

Zespół Space Sugar powstał w 2011 roku, z inicjatywy trzech muzyków: wokalistki Anny Szuchiewicz, perkusisty Roberta Kiesza oraz gitarzysty i trębacza Macieja Lubienieckiego. Po długich poszukiwaniach odnalezione zostało brakujące ogniwo zespołu - basista Jan Paszak. W listopadzie 2011 Space Sugar zarejestrował materiał na swoją debiutancką EPkę w gdyńskim studio Sounds Great Promotion pod okiem i uchem Kuby Mańkowskiego i Jana Galbasa (odpowiedzialnych za produkcje takich grup jak Acid Drinkers, Behemot czy Blindead). Space Sugar podpisuje się pod swoją płytą obiema, czyli ośmioma rękami, gdyż płyta została nagrana i w całości wydana własnym sumptem.
Pierwsze utwory trafiły już do sieci i można się z nimi zapoznać poprzez oficjalną stronę grupy www.spacesugar.pl . Oficjalna premiera płyty nastąpiła 28.01.2012 w gdańskim klubie Żak. Za bardzo oryginalną formę wizualną płyty odpowiada Dagna Majewska, która jest również autorką wizualizacji na koncertach grupy.
O swojej muzyce Space Sugar mówi: „niekończący się balans między niesubordynacją, a racjonalizmem, porywającą nieprzewidywalnością chaosu, a czystą matematyką. Zagęszcza atmosferę kosmiczną intensywnością faktury, aby za chwilę złapać oddech i rozpłynąć się beztrosko w przestrzeni. Nostalgiczne, słodkie jak cukier melodie wyłaniają się z czarnej dziury posępnych zimnofalowych brzmień. Hipnotyzuje, płynąc powoli mleczną drogą intymnego szeptu, by przerodzić się w rozdzierające, pełne napięcia wołanie o tlen. Smutek i melancholię przywołuje do porządku nutka sarkazmu i autoironii, lecz jedynie chwila nieostrożności wystarczy, by znaleźć się o krok za daleko od bazy”.
Przyszłość zespołu:
Zespół Space Sugar przygotowuje się do serii koncertów w Polsce i za granicą promujących ich debiutancki materiał. Na swych stronach zaczyna publikować serię remiksów, które mają pokazać interpretacje ich muzyki przez innych twórców. Zespół potwierdził swoje uczestnictwo w projekcie Radia Gdańsk nagrania materiału z legendarnej Czarnej Płyty Brygady Kryzys przez młode trójmiejskie zespoły.


Space Sugar - EP


W ramach odpoczynku od elektroniki kolejny debiut. To tylko sześć utworów ale jaka muza. Specyficzny, nieco nosowy, niski, mocny głos wokalistki przywodzi na myśl psychodelię klasyczną w stylu Jefferson Airplane. Lecz to już nie te czasy i zespół wykorzystuje czterdziestoparoletnie doświadczenia rocka do własnych inspiracji, tworząc swój własny oryginalny styl. Piękny ambitny rock, zagrany ze smakiem, emocje są ale dominuje klimat refleksji. Pomimo dość prostego przekazu daleko im do komercji, opowiadają się raczej po stronie alternatywy i kontrolowanych emocji. Kapela znakomicie wypada na koncertach, po prostu są świetnie ograni, profeska i po raz kolejny dobry angielski. Ten język, to język rockandrolla czy się to komuś podoba czy nie. Space Sugar!! czekamy na pełnowymiarowy krążek, pierwszy krok zrobiony, gratulacje. I ta trąbka panie, graj pan więcej ;)))