Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna fm - Aktualności


AUDYCJE:
1.„Romantycy Rocka” od 19.00 do 21.00 :EXODUS – Hazard – wywiad z Władysławem Komendarkiem. kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm
2 „Elektroniczne Pejzaże”od 21.00 do 23.00: Wojciech WSZELAKI – Like a Butterfly, Dieter WERNER, FEW QIET PEOPLE – nowości.
Bloki muzyczne:
1)od 8.00 do 12.00 New Wave & Psychodelic: THE TEAR GARDEN, THE CURE, DANCE ON GLASS, DEAD CAN DANCE.
2) od 12.00 do 16.00: Elektro & Synth: PSYCHE, ULTRAVOX, NEW ORDER, BJORK, ALPHAVILLE.
3) od 16.00 do 19.00 zaprezentujemy: ELECTRONIC LANDSCAPES: Odyssey, Vanderson, Przemysław Rudź.
W trakcie najbliższej audycji Romantycy Rocka spotkamy się po dłuższej przerwie z muzyka grupy EXODUS. Prześledzimy wspólnie z klawiszowcem grupy Władysławem Komendarkiem pracę nad ostatnią płytą zespołu „Hazard” która ukazała się dopiero dwadzieścia lat od jej nagrania. Grupa Exodus należała do najbardziej topowych polskich zespołów progresywnych działających na przełomie lat ’70 i ’80. Czeka nas z pewnością spora porcja dobrej polskiej muzyki i wywiad z W. Komedarkiem.


W trakcie audycji Elektroniczne Pejzaże (muzykawefu@toksyna.fm) sięgniemy po muzykę Dwóch polskich twórców muzyki elektronicznej, Wojciecha Wszelakiego z płyty Like a Butterfly oraz najnowsze dokonania bezkompromisowego Dietera Wernera. Oto kilka słów recenzji dot. albumu Like A Butterfly zaczerpnietej ze z blogu Muzyczny Esflores napisanej przez Dreamera:
Muzyka jaką usłyszałem na tym albumie przypomniała mi historię jaką miałem okazję przeżyć osobiście lecz z dobrym finałem. Wzruszyłem się. Wojciech Wszelaki pięknie i prosto zaaranżował całość, główną rolę w utworach gra piano, podane prosto, dobitnie, z nadzieją w lepszy dalszy los. Drugi utwór pt.Dead jest dramatycznie piękny, muzyk nie bał się w kilku momentach na pozostawienie w materiale wymownych ześlizgnięć grających dłoni, palców, co darzę wielkim szacunkiem...tak brzmi sztuka prawdziwa, zagrana od serca, z autentycznym spojrzeniem na przedstawianą historię. Muzyka na "Like a butterfly" mnie przekonuje, nie trzyma się idealnej formy, komputerowo idealnej, słuchamy wierząc że była grana od serca, były łzy.
Polecam, przygarnijcie ten album do serca, nie zapomnijcie dlaczego powstał. Tobiaszu bądź pięknym Aniołem. Więcej słów nie potrzeba.”
Autor -
Dreamer