Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna fm - Aktualności


AUDYCJE:
1.„Romantycy Rocka” od 19.00 do 21.00 : OME- Tomek Beksiński, nowości OMD oraz ULTRAVOX kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm
2 „Elektroniczne Pejzaże”od 21.00 do 23.00: AQUAVOICE- Seti Project(wywiad z artystą), Wojciech Wszelaki, Omnibrain.
Bloki muzyczne:
1)od 8.00 do 12.00 New Wave & Psychodelic: THE TEAR GARDEN, THE CURE, DANCE ON GLASS, DEAD CAN DANCE.
2) od 12.00 do 16.00: Elektro & Synth: PSYCHE, ULTRAVOX, NEW ORDER, BJORK, ALPHAVILLE.
3) od 16.00 do 19.00 zaprezentujemy: ELECTRONIC LANDSCAPES: Odyssey, Vanderson, Przemysław Rudź.
W trakcie jutrzejszej audycji Romantycy Rocka zaprezentujemy wydany w ubiegłym roku album grupy OME, zatytułowany „Tomek Beksiński”. Album jest znakomitym wspomnieniem prezentera radiowego Tomasza Beksińskiego powstałym aby między innymi zachować teksty jego autorstwa. Muzycznie jest to album różnorodny oparty w większości na kompozycjach opracowanych jeszcze w latach osiemdziesiątych przez Marcelego Latoszka i Rafała Błażejewskiego czyli znany i kultowy już duet grający muzykę elektroniczną. Nie bez znaczenia jest fakt, że muzycy przyjaźnili się z Tomaszem Beksińskim. OME tworzą Marceli Latoszek, Rafał Błażejewski oraz Maciek Januszko. Wiadącym utworem jest kompozycja „Po Deszczu”, piękna i wzruszająca tak w warstwie tekstowej jak i muzycznej, śpiewana przez Anję Orthodox.
Jednak nie tylko muzyka grupy OME zagości w audycji. Dla wszystkich tych którzy lubią ikony elektro i new romantic OMD i Ultravox zapraszam na zapoznanie się z fragmentami najnowszych wydawnictw tych wykonawców. Zespoły nagrały swoje płyty w klasycznych składach a muzyka tam zawarta jest fascynującą podróżą między współczesnością a latami osiemdziesiątymi.
W trakcie najbliższej audycji Elektroniczne Pejzaże (muzykawefu@toksyna.fm) spotkamy się po raz kolejny w trakcie wywiadu z Tadeuszem Łuczejko, czyli AQUAVOICE. Swoją premierę będzie miała najnowsza płyta artysty pt. „Seti Project”. Jest z pewnością najlepsze wydawnictwo jednego z najlepszych polskich twórców ambientalnej muzyki elektronicznej. Album jest dopracowany w każdym szczególe, tam nie ma niepotrzebnego dźwięku. Od początku budowane jest systematycznie napięcie, które wprowadza nas w stan emocjonalnego uniesienia aż do końcowego odprężenia. Drugą część audycji wypełni muzyka nieżyjącego już, młodego i zdolnego twórcy Omnibrain oraz Wojciecha Wszelakiego, tworzącego muzykę pełną ciepła i tajemniczego klimatu.
Zapraszamy do wieczornego słuchania i odpoczynku