Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - Aktualności


AUDYCJE:
1.„Romantycy Rocka” od 19.00 do 20.30 : ANNE CLARK – Unstill Live                                           
2 „Elektroniczne Pejzaże”od 20.30 do 23.00: Maciek NEJMAN (Keel Keathley) -wywiad, Wojciech WSZELAKI  - wywiad,  Accomplice Affair, AB-INTRA.
Bloki muzyczne:
1)od 8.00 do 12.00 Another Lands; new romantic, synth, elektro, indeprndent.
2) od 12.00 do 16.00: Dark Energy; gotic, independent, progressive and psychedelic rock.
3) od 16.00 do 20.00 zaprezentujemy: ROBOFEST; muzyka wykonawców pierwszej edycji festiwalu Robofest.
       Najbliższą audycję Romantycy Rocka spędzimy ponownie sięgając do muzyki wielkiej postaci muzyki niezależnej, kompozytorki, instrumentalistki, poetki Anne CLARK.  Jest to artystka wyjątkowa, znajdująca swoje miejsce jednak nie na czołówkach list przebojów ale zapewne w czołówce wykonawców muzyki niezależnej, poszukującej. Posiada swój niepowtarzalny styl i łączący poezję, rock i elektronikę z domieszką awangardy. Jej poezja zawsze jest pełna uniwersalnych treści i stanowi nieodłączny element utworu.  Album Unstill Live jest jednak wyjątkowy ponieważ jak żaden inny zawiera dużo elementów eksperymentalnych, przesyconych awangardową elektroniką. Z pewnością jest najtrudniejszym w odbiorze dziełem artystki ale dlatego pozostający na długo w pamięci.
      Najbliższą audycję Elektroniczne Pejzaże wypełni przede wszystkim muzyka dwóch kompozytorów muzyki elektronicznej.  Będą to Maciej Nejman, twórca projektu Keel Keathley poruszającego się w rejonie szeroko pojętego eksperymentu oraz Wojciech WSZELAKI, kompozytor muzyki elektronicznej oraz synth. Wysłuchamy również  muzyki skomponowanej przez artystów biorących udział w pierwszych Prezentacjach Muzyki i Sztuki ROBOFEST. Ostatnią część czasu antenowego poświęcimy ponownie twórcom którzy zagoszczą na zbliżającym się wielkimi krokami kolejnemu wydarzeniu poświeconemu muzyce elektronicznej, Kalisz Ambient Festiwal. Tym razem zaprezentujemy ponownie  Accomplice Affair oraz AB INTRA. Będzie to druga prezentacja artystów biorących udział w festiwalu w Kaliszu, który odbędzie się w dniu 12 grudnia bieżącego roku.
Gorąco zapraszamy!
kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm         
Zapraszamy!!!!!!!