Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna FM - Aktualności


AUDYCJE:
1.„Romantycy Rocka” od 20.00 do 21.30 : XIII. STOLETI   - Nosferatu                                     kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm
2 „Elektroniczne Pejzaże”od 21.30 do 23.00: BISCLAVERET  oraz ACCOMPLICE  AFFAIR – wywiad.                                                                                                           kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm
Bloki muzyczne:
1)od 8.00 do 12.00 Gotic & New Wave
od 12.00 do 16.00:Big Blue Rec. music: progressive and psychedelic rock
3) od 16.00 do 20.00 Electronic Landscape III – polska muzyka elektroniczna
      Romantycy Rocka w najbliższy poniedziałek to spotkanie trzecie już w tym roku z rockiem gotyckim rodem z Czech. XIII STOLETI to grupa, którą zafascynował się niegdyś redaktor Tomasz Beksiński. Zespół dzisiaj stanowi już kanon gatunku ale do połowy lat 90 – tych wcale tak nie było.
Gdy mówi się o XIII Stoleti, to ma się na myśli zazwyczaj trzy klasyczne ich albumy - "Nosferatu", "Werewolf" oraz "Ztraceni V Karpatech". Pierwsze albumy grupy, choć poprawne, to nie pozwalały Czechom przebić się na rynku. Przełom przyniosła płyta "Nosferatu", dzięki której świat przypomniał sobie, a raczej odkrył na nowo, że w środku Europy jest zespół, który ma coś do zaoferowania w rocku gotyckim.
          "Nosferatu" jest powiewem świeżości w gatunku. Czesi połączyli muzyczną prostotę, rockową motorykę oraz bombastyczny, mroczny klimat w jedną spójną całość. Choć omawiane wydawnictwo może wydawać się przydługie i odrobinę męczące, to mamy tutaj całkiem sporą różnorodność utworów od hitowego "Nosferatu Is Dead", aż po majestatyczny "Kvety Zla". Oczywiście płyta ma swoje mocniejsze i słabsze punkty, ale tych drugich jest zdecydowanie mniej. Oprócz wspomnianych utworów na uwagę zasługują także "Evangelium", "Torquemado" oraz "Upir S Housiemi", które chyba najszybciej zapadają w pamięć.
              XIII Stoleti udowodniło, że prostymi środkami można osiągnąć zamierzony efekt. "Nosferatu" jest proste, klarowne, chwytliwe, a zarazem mroczne i potężne. Niewiele zarzutów można skierować pod adresem tej płyty, gdyż jest ona ogromnym krokiem naprzód. Krokiem, który sprawił, że z drugorzędnej gotyckiej kapelki XIII Stoleti stało się jedną z czołowych gwiazd sceny. A jak się miało okazać było to jedynie preludium do prawdziwego dzieła.”
( źródło: DarkPlanet)
     Najbliższa audycja Elektroniczne Pejzaże upłynie prawie w całości pod hasłem KALISZ AMBIENT FESTIWAL.  Gośćmi będą programu będą: Accomplice Affair oraz Bisclaveret. Zaprezentujemy oczywiście muzykę wspomnianych artystów ale pojawią się również TTK  i X Navi Net.
Kalisz Ambient Festiwal to pierwsza tego typu impreza w Kaliszu mająca na celu promocję szeroko pojętej sceny elektro-ambient w południowej wielkopolsce. Tym samym jest to doskonała okazja dla projektów muzycznych z rodzimego Kalisza i okolic, które mogą zaprezentować się u boku znanych twórców sceny ambient i elektro z kraju i zagranicy.
Na pierwszej edycji festiwalu wystąpią: Ab Intra, Accomplice Affair, Arrm, Biscavelet, X-Navi:Et, oraz dwa młode i obiecujące kaliskie projekty muzyczne: TTK i Baltazar Kobera.
Podczas trwania imprezy będzie dostępne stoisko muzyczne oficyny wydawniczej Zoharum i tym samym okazja do nabycia wielu ciekawych albumów, pism muzycznych, gadżetów itd.

Nad festiwalem medialnie czuwać będą:
Radio Eska, Radio Afera, Radio Toksyna FM
Portal Calisia.pl, E-Centrum, Hard Art,
Zoharum, Fortlyck.pl, Only Good Music.

Początek imprezy godzina 19.30 w klubie studenckim "Pod Muzami" 08 Grudnia 2012.
Wstęp 10 PLN.

W trakcie audycji do wylosowania bilety na festiwal

Gorąco zapraszamy!
kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm         
Zapraszamy!!!!!!!