Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - Aktualności


AUDYCJE:
1.„Romantycy Rocka” od 20.00 do 21.30 : Fading Colours, Aya Rl, Closterkeller, Artrosis i inni……
2 „Elektroniczne Pejzaże”od 21.30 do 23.00:  Przestrzeń i Dźwięk  cz.5 – Jean Michel Jarre, POLARIS,  Delerium.                     
Bloki muzyczne: :  

1)od 8.00 do 12.00 Przeboje Synth & elektro (Depeche Mode, De Vision, Deine Lakaien, Wolfsheim)
od 12.00 do 16.00: Przeboje New Romantic (Bazooka Joe, Propaganda, Visage, Ultravox, Talk Talk, Simple Minds, Pseudo Echo, Spandau Ballet, Duran Duran)
3) od 16.00 do 20.00 Electronic Music from Poland (Artur LASOŃ,  Władysław GUDONIS KOMENDAREK,  JAKUB FIJAK, VANDERSON, OMNI)
Najbliższą  audycję  w większej części poświęcimy polskim wykonawcom z kręgu rocka którzy na przestrzeni kilkudziesięciu lat tworzyli muzykę łączącą pokolenia słuchaczy i twórców. W audycji znajdą się utwory takich wykonawców jak Fading Colours, Closterkeller, Aya RL, NOOK, Time To Express, Lombard, oraz Artrossis. Audycję mniej więcej w połowie poświecimy wywiadowi z Tomasem Weberem,założycielem Kammerflimmer Kollektief. Wywiad został zamieszczony na stronie: http://www.nowamuzyka.pl/2013/02/24/3-pytania-thomas-weber/.   Rozpoczniemy  jednak  program kolejną kompozycją grupy ARCADIA  z albumu So Red The Rose a zakończymy  Dead Can Dance, które przygotuje słuchaczy do duchowej uczty za tydzień.
Zapraszamy!
     Audycję Elektroniczne Pejzaże w pierwszej części wypełni muzyka Jean Michel Jarra z albumu „Waiting For Cousteau”. Album ten zawiera jedną z najdłuższych ambientalnych kompozycji w historii muzyki elektronicznej i jedyny zarazem w pełni  ambientalny utwór  J.M. Jarra. Mowa tutaj oczywiście o tytułowym Waiting for Cousteau. Powrócimy również do muzyki Jakuba Kmiecia czyli POLARISA a na zakończenie skupimy się nad muzyką  kanadyjskiej formacji Delerium. Tym razem zaglądniemy do wnętrza siebie słuchając z albumu „Spiritual Archives”.
Gorąco zapraszamy!