Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - Aktualności


AUDYCJE:
1.„Romantycy Rocka” od 20.00 do 21.30 :  The Garden – John FOXX,   New Romantic Hits cz.1
2 „Elektroniczne Pejzaże”od 21.30 do 23.00:  WOKÓŁ WEF: BOJANEK & MICHAŁOWSKI – As Far As It Seems- wywiad z Piotrem Michałowskim; DELERIUM,  Krzysztof DUDA.
Bloki muzyczne:
1)od 8.00 do 12.00 Przeboje Synth & elektro (Depeche Mode, De Vision, Deine Lakaien, Wolfsheim)
od 12.00 do 16.00: Przeboje New Romantic (Bazooka Joe, Propaganda, Visage, Ultravox, Talk Talk, Simple Minds, Pseudo Echo, Spandau Ballet, Duran Duran)
3) od 16.00 do 20.00 Electronic Music from Poland (Artur LASOŃ,  Władysław GUDONIS KOMENDAREK,  JAKUB FIJAK, VANDERSON, OMNI)
    Tym  razem  pierwsze wydanie  poniedziałkowej audycji Romantycy Rocka , pod hasłem „New Romantic Hits” w całości wypełni muzyka kojarzona z tym krótkotrwałym aczkolwiek wyróżniającym się stylem muzyki powstałej w wyniku fuzji  rocka z mocno podsyconymi elektroniką  brzmieniami przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych Klasycznym i legendarnym wręcz przedstawicielem New Romantic jest John Foxx. Kompozytor, muzyk, wokalista który jak inny potrafił oddać ducha New Romantic. Jego album „ The Garden” do dzisiaj cieszy się dużą popularnością a utwór tytułowy stał się hymnem New Romantic.
 Zapraszamy!
     Audycję Elektroniczne Pejzaże „Wokół WEF” poświęcimy w połowie wydawnictwu „AS FAR AS IT SEEMS” ,którego autorami są znani i cenieni polscy twórcy muzyki elektronicznej: Grzegorz BOJANEK oraz Piotr MICHAŁOWSKI. Album o którym porozmawiamy w trakcie audycji z P. Michałowskim przynosi zrealizowaną na bardzo wysokim poziomie muzykę ambientalną wkraczającą w hipnotyzujący dron. Jest to ż pewnością prawdziwa uczta dla słuchaczy wyczulonych na dźwięk i jego struktury. Ale najważniejszą cechą tej płyty z pewnością jest przy uwolnieniu naszego umysłu poczucie pozostawania na fali dźwięku  od początku do końca albumu.
Kolejną część audycji wypełni muzyka kanadyjskiej formacji Delerium  z albumu „Syrophenikan” oraz najnowsze utwory Krzysztofa Dudy.
Gorąco zapraszamy!