Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Ampacity - Encounter One


Ampacity to muzyczny kolektyw poruszający się w klimatach regresywnego rocka, z domieszką wibracji pustyni i kosmosu. W jego skład  wchodzą muzycy znani z Broken Betty - Jan Galbas, Sebastian Sawicz i Piotr Paciorkowski, Wojtek Lacki z God’s Own Prototype, oraz Marek Kostecki, który uczestniczył w nagraniach i koncertach promujących pierwsze LP Broken Betty – „The Sorry Eye”.

Projekt założony został z myślą o jednorazowym występie na drugiej edycji festiwalu Spacefest, w repertuarze składającym się z reprezentatywnych utworów „złotej ery” space rocka. Dość szybko jednak formuła to została porzucona, a Ampacity zaczęło funkcjonować jako pełnoprawny zespół. Intensywna praca nad autorskim materiałem przynosi efekty w postaci utworów, które na nowo odkrywają brzmienia znane z wczesnych albumów Hawkwind czy Pink Floyd, przeplatając je z wpływami post i stoner rocka. Krótsze, piosenkowe aranżacje, ustępują tu miejsca monumentalnym, bogatym formom, w których nie brak również przestrzeni na swobodne improwizacje.

Ampacity - Encounter One


Debiutancki album „Encounter One”, ukaże się 31 marca 2013r., nakładem Nasiono Records. Album nagrano na żywo, na tak zwaną „setkę”, w gdańskim studio Custom34, w składzie:
Jan Galbas – głos, gitara
Marek Kostecki – pianino elektryczne, organy, syntezatory
Wojciech Lacki - bas
Piotr Paciorkowski - gitara
Sebastian Sawicz - perkusja

Za realizację materiału, jak również za jego późniejszy miks i mastering w studiu Sounds Great Promotion, odpowiada gitarzysta i wokalista zespołu – Jan Galbas.
Koncept graficzny płyty wymyślił i zrealizował Kuba Sokólski.
Płytę w sieci promuje utwór „Ultima Hombre”.

Pełna tracklista:
Ultima Hombre 13:09
Asimov’s Sideburns 9:50
Masters Of Earth 19:05

Czas trwania: ok 40 minut.

www.ampacityband.com
www.facebook.com/ampacityband
ampacityband@gmail.com 
soundcloud.com/ampacity
www.nasiono.net