Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - Aktualności

AUDYCJA
„MOCNA STRONA MUZYKI”
od 20.00 do 23.00:  kontakt:romantycyrocka@toksyna.fm
Bloki Muzyczne:
1)      od 8.00 do 12.00  zaprezentujemy zbiór utworów z kręgu muzyki niezależnej. Będą to kompozycje  zespołów  Black Heaven  i Cocteau Twins oraz solistów Anne Clark, Bjork i Brandan Perry. 

2)      od 12.00 do 16.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: Depeche Mode, SOFT CELL, Mark ALMOND ,OMD oraz  DURAN DURAN.


3)      Blok muzyczny od 16.00 do 20.00 to zwykle porcja muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy Czesława NIEMENA, AQUAVOICEBURAMA & MQ, ODYSSEY oraz LUD HAUZA.
„Mocna Strona Muzyki” jest audycją, która zawiera głównie muzyczne prezentacje wsparte słowem prowadzącego oraz zaproszonych gości. Usłyszeć w trakcie audycji możemy solistów i zespoły reprezentujące cały zakres nurtów muzyki niezależnej. Nie brakuje w audycji mocnych i ostrych utworów jak też i awangardowych  oraz eksperymentalnych.  Przypominamy zapomnianych już wykonawców lat 70,80 i 90 zwracając szczególną uwagę na wartość artystyczną ich muzyki. Nie brakuje przebojów i klimatycznych ballad ale program jest tworzony na żywo ,więc możemy w trakcie edycji wprowadzać pewne modyfikacje co ma sporo zalet.                       
Planowane audycje powinny zadowolić najbardziej wybrednych słuchaczy i poszukujących nowych sugestywnych wrażeń słuchowych  i tajemniczego klimatu.
       Pierwszą część  audycji wypełni w znacznej mierze muzyka znakomitego  SBB oraz innych  wykonawców  w tym stanowiących  czołówkę polskiej muzyki niezależnej. Sięgniemy również do klasyki awangardy elektronicznej czyli do  Cabaret Voltaire oraz do zespołu Parade Ground reprezentujący muzyke z kregu New Beat. W ramach „Wieczoru New Romantic”  przypomnimy australijski CHINA CRISIS
      W trakcie audycji pojawią się również muzyczne premiery i sporo muzycznych niespodzianek ale te elementy pozostają tajemnicą. Słuchacz zawsze wobec tego  może oczekiwać, że znajdzie coś dla siebie.

      Audycję poprowadzi Jacek Ciołek oraz zaproszeni goście

            Zapraszamy!!!