Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - Aktualności

Audycja :  „PRZESTRZEŃ I DŹWIĘK”: Nagrody dla słuchaczy!!!
od 20.00 do 23.00  kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm
 Bloki Muzyczne:
1)      od 8.00 do 12.00  zaprezentujemy zbiór utworów z kręgu muzyki niezależnej. Będą to kompozycje  zespołów  Black Heaven  i Cocteau Twins oraz solistów Anne Clark, Bjork i Brandan Perry. 
2)      od 12.00 do 16.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: Depeche Mode, SOFT CELL, Mark ALMOND ,OMD oraz  DURAN DURAN.
3)      Blok muzyczny od 16.00 do 20.00 to zwykle porcja muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy Czesława NIEMENA, AQUAVOICEBURAMA & MQ, ODYSSEY oraz LUD HAUZA.
 Audycje z cyklu Przestrzeń i Dźwięk  zawierają  muzykę rozbudowaną  klimatycznie, strukturalnie, przestrzenie i dźwiękowo. Sporo będzie klasycznej elektroniki i tej nowoczesnej w tym  awangardy i psychodelii.
Tym razem zapraszając słuchaczy  na kolejne wydanie  audycji z cyklu „Przestrzeń i Dźwięk” przygotowaliśmy program poświęcony w znacznej mierze polskim artystom. Jedną z głównych postaci najbliższej audycji będzie Tadeusz ŁuczejkoAQUAVOICE z którym spotkamy się na żywo i porozmawiamy między innymi o planach artystycznych, najnowszej płycie i twórczości poza muzycznej  Wśród prezentowanych artystów ponownie  pojawią się inni czołowi artyści komponujący muzykę na instrumenty elektroniczne w tym Władysław GUDONIS Komendarek i Artur LASOŃ. Przypomnimy również nagrania BISCLAVERET oraz BURMA PROJECT.
 W trakcie programu powrócimy również do klasyki zachodniej muzyki elektronicznej której aktywnym przedstawicielem szczególnie w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych był  Peter BAUMAN.
      Audycję poprowadzi Jacek Ciołek i zaproszeni goście.

            Zapraszamy!!!