Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - Aktualości

AUDYCJA
„MOCNA STRONA MUZYKI”
od 20.00 do 23.00:  kontakt:romantycyrocka@toksyna.fm
Bloki Muzyczne:
1)      od 8.00  do 12.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: Depeche Mode, SOFT CELL, Mark ALMOND ,OMD oraz  DURAN DURAN.
2)      od 12.00 do 16.00  zaprezentujemy zbiór utworów z kręgu muzyki niezależnej. Będą to kompozycje  zespołów  Black Heaven  i Cocteau Twins oraz solistów Anne Clark, Bjork i Brandan Perry. 
3)      Blok muzyczny od 16.00 do 19.00 to zwykle porcja polskiej  muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy płytę  Krzysztofa DUDY „Deep Sea”,   3 wybrane kompozycje Przemysława RUDZIApłytę W.G. KOMENDARKA  „Rycerze Ciemności” oraz płytę projektu SCAMALL  „A World Behind The Silence”
 „Mocna Strona Muzyki” jest audycją, która zawiera zwykle muzyczne prezentacje, wsparte słowem prowadzącego oraz zaproszonych gości. Usłyszeć w trakcie audycji możemy solistów i zespoły reprezentujące duży  zakres nurtów muzyki niezależnej i często wymykającej się wszelkim próbom stylistycznego szufladkowania. Nie brakuje w audycji mocnych i ostrych utworów rockowych  jak też  i niejednokrotnie awangardowych  oraz eksperymentalnych.  Przypominamy zapomnianych już wykonawców lat 70,80, 90 i współczesnych, zwracając szczególną uwagę na wartość artystyczną ich muzyki. Pojawiają się energetyczne przeboje i klimatyczne ballady na które mogą umilić spędzony wieczór z radiem Toksyna FM
       Pierwszą część  najbliższej audycji wypełnią utwory wielu wykonawców z pogranicza rocka, synth  i ebm. Sięgniemy również po kolejne kompozycje o tytule Premonition po emitowanych już Premonition 11 oraz 13, skomponowane i wyprodukowane przez Legendary Pink Dots.  W  ramach „Wieczoru New Romantic”  przypomnimy mniej znane utwory duetu Mark Almond i Dave Ball czyli Soft Cell oraz kolejny album grupy DEPECHE MODE w ramach cyklu prezentującego dyskografię grupy. Tą część audycji poprowadzimy wspólnie z Wojciechem Wszelakim.
      Zapraszamy na audycję życząc nowych sugestywnych wrażeń słuchowych  i dobrego nastroju.