Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna fm - Aktualności

PONIEDZIAŁKOWY BLOK   MUZYCZNY  229
AUDYCJA:
„MOCNA STRONA MUZYKI”  15
od 20.00 do 23.00:  kontakt:romantycyrocka@toksyna.fm
Bloki Muzyczne:
1)      od 8.00  do 12.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: OMD, DE VISION, PSYCHE,  WOLFSHEIM,  MIDGE URE.
2)      od 12.00 do 16.00  zaprezentujemy zbiór utworów z kręgu muzyki niezależnej. Będą to kompozycje  zespołów  SUSPIRIA , CURRENT 96 , LAIBACH  i  CLAN OF XYMOX.
3)      Blok muzyczny od 16.00 do 19.00 to zwykle porcja polskiej  muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy płytę RUDŹ  & DUDA  -  Four Incarnation”, zaprezentujemy również Jakuba FIJAKA, BURMA & MQ – Live At Amber Cafe oraz Vandersona.
 „Mocna Strona Muzyki” jest audycją, która zawiera zwykle muzyczne prezentacje, wsparte słowem prowadzącego oraz zaproszonych gości. Usłyszeć w trakcie audycji możemy solistów i zespoły reprezentujące duży  zakres nurtów muzyki niezależnej i często wymykającej się wszelkim próbom stylistycznego szufladkowania. Nie brakuje w audycji mocnych i ostrych utworów rockowych  jak też  i niejednokrotnie awangardowych  oraz eksperymentalnych.  Przypominamy zapomnianych już wykonawców lat 70,80, 90 i współczesnych, zwracając szczególną uwagę na wartość artystyczną ich muzyki. Pojawiają się energetyczne przeboje i klimatyczne ballady na które mogą umilić spędzony wieczór z radiem Toksyna FM
       Najbliższą i jednocześnie pierwszą  audycje w roku 2014 wypełni muzyka w połowie nawiązująca do elektro i synth. Drugą część programu poświęcimy gatunkowi Electronic Body Music (EMB) a w szczególności grupie THE CASSANDRA COMPLEX w jej nieco industrialnym i postpunkowym odcieniu.
Przedstawimy również  typy na 10 najlepszych płyt ubiegłego roku w opracowaniu Łukasza Komły
           Zapraszamy na audycję życząc tylko dobrych i sugestywnych wrażeń słuchowych.