Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna FM - AktualnościAudycja :  „PRZESTRZEŃ I DŹWIĘK”  16
płyty do wylosowania  dla słuchaczy!!!
od 20.00 do 23.00  kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm

 Bloki Muzyczne:
1)       od 8.00 do 12.00  zaprezentujemy zbiór utworów z kręgu muzyki niezależnej. Będą to kompozycje  zespołów  SUSPIRIA , CURRENT 96 , LAIBACH  i  CLAN OF XYMOX.
2)      od 12.00  do 16.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: OMD, DE VISION, PSYCHE,  WOLFSHEIM,  MIDGE URE
3)      Blok muzyczny od 16.00 do 19.00 to zwykle porcja polskiej  muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy płyty:  Krzysztof  DUDA  -  Deep Sea”, RAPOON –To West And  Blue,  AQUAVOICE – Grey,   BURMA PROJECT - Different


Audycje z cyklu „Przestrzeń i Dźwięk”  zawierają  muzykę rozbudowaną                   klimatycznie, strukturalnie, przestrzenie i dźwiękowo. Sporo jest klasycznej elektroniki, tej nowoczesnej oraz  awangardy i eksperymentu.
Najważniejszym wydarzeniem najbliższej audycji będzie rozmowa na żywo z jednym z najbardziej znanych polskich kompozytorów muzyki elektronicznej Krzysztofem DUDĄ.  Najbliższą audycję  wypełnią w głównej mierze muzyczne spotkania z kompozycjami Krzysztofa DUDY  z wydanego w ubiegłym roku przez GAD rec. albumu „ALTUS” zawierającego utwory z lat 1980-1985. Część z nich była wykorzystywana jako czołówki programów telewizyjnych oraz wykorzystywane były w bardzo popularnym niegdyś programie  popularno – naukowym SONDA.
W nieco odmiennym klimacie  przesłuchamy album  „Zone Of Silence” autorstwa Przemysława Rychlika czyli ACCOMPLICE AFFAIR  wydany również w ubiegłym roku ale przez wydawnictwo ZOHARUM rec.
      Sięgniemy również po raz kolejny do   kompozycji o tytule „ Premonition” grupy The Legendary  Pink Dots. Tym razem zaprezentujemy Premonition 28 oraz do innych utworów i wykonawców ,którzy wypełnią przestrzeń między dwoma głównymi propozycjami artystycznymi  audycji.                            
      Audycję poprowadzi Jacek Ciołek
            Zapraszamy!!!