Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - AktualnościAUDYCJA:
„MOCNA STRONA MUZYKI”  16
od 20.00 do 23.00:  kontakt:romantycyrocka@toksyna.fm
Bloki Muzyczne:
1)      od 8.00 do 12.00  zaprezentujemy zbiór utworów z kręgu muzyki niezależnej. Będą to kompozycje  zespołów  SUSPIRIA , CURRENT 96 , LAIBACH  i  CLAN OF XYMOX.
2)      od 12.00  do 16.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: OMD, DE VISION, PSYCHE,  WOLFSHEIM,  MIDGE URE
3)      Blok muzyczny od 16.00 do 19.00 to zwykle porcja polskiej  muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy płyty:  Krzysztof  DUDA  -  Deep Sea”, RAPOON –To West And  Blue,  AQUAVOICE – Grey,   BURMA PROJECT - Different
       „Mocna Strona Muzyki” jest audycją, która zawiera zwykle muzyczne prezentacje, wsparte słowem prowadzącego oraz zaproszonych gości. Usłyszeć w trakcie audycji możemy solistów i zespoły reprezentujące duży  zakres nurtów muzyki niezależnej i często wymykającej się wszelkim próbom stylistycznego szufladkowania. Nie brakuje w audycji mocnych i ostrych utworów rockowych  jak też  i niejednokrotnie awangardowych  oraz eksperymentalnych.  Przypominamy zapomnianych już wykonawców lat 70,80, 90 i współczesnych, zwracając szczególną uwagę na wartość artystyczną ich muzyki. Pojawiają się energetyczne przeboje i klimatyczne ballady na które mogą umilić spędzony wieczór z radiem Toksyna FM
       Najbliższą audycje i drugą zarazem w roku 2014 wypełni muzyka z kręgu dark elektro, synth, rocka oraz new romantic.  Pierwsze dwie godziny wypełni muzyka polskich wykonawców. Wysłuchamy grupy Fading Colours ze swojej ostatniej jak do tej pory, fantastycznej płyty „COME”.
Przypomnimy również ostatni albumu Yarek & Friends  o tytule „Biały Mrok”. Na nim możemy usłyszeć inne, bardziej ostre, nieco rockowe, wyraziste i nieco szorstkie oblicze muzyki Jarosława Degórskiego, znanego wcześniej jako jednego z najważniejszych twórców polskiej  muzyki elektronicznej.
Przypomnimy również album grupy OME –„Tomek Beksiński będący” muzycznym hołdem dale jednego z największych mentorów muzyki i redaktorów w polskim radiu.
Ostatnią godzinę audycji wypełni legendarna grupa Visage. Tym razem przypominając legendę new romantic przyjrzymy się bliżej albumowi „The Anvill”
           Zapraszamy na audycję życząc tylko dobrych i sugestywnych wrażeń słuchowych.