Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - AktualnościAudycja :  „PRZESTRZEŃ I DŹWIĘK”  18
od 20.00 do 23.00  kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm

 Bloki Muzyczne:
1)      od 8.00 do 12.00  zaprezentujemy zbiór utworów z kręgu muzyki niezależnej. Będą to kompozycje  zespołów  BLACK  HEAVEN,  CASSANDRA COMPLEX,  THE CURE, 

2)      od 12.00  do 16.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: PSYCHE, TRIESOMIE 21,  PROPAGANDA,  PARADE GROUND,  DAVID GAHAN

3)      Blok muzyczny od 16.00 do 19.00 to zwykle porcja polskiej  muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy płyty:  VANDERSON,  PRZEMYSŁAW  RUDŹ, POLARIS.

     Audycje z cyklu „Przestrzeń i Dźwięk”  zawierają  muzykę rozbudowaną                 klimatycznie, strukturalnie, przestrzenie i dźwiękowo. Sporo jest klasycznej elektroniki, tej nowoczesnej oraz  awangardy i eksperymentu.
     Najbliższą audycję wypełni w znacznej części muzyka twórców związanych między innymi ze sceną Warsaw Electronic Festival. Będzie to przegląd twórczości z przestrzeni lat jakie dzielą nas od powstania WEF do dzisiaj. Z całą pewnością WEF był i pozostał jedną z najważniejszych platform w naszym kraju do przedstawiania muzyki elektronicznej i elektroakustycznej.
W kolejnej odsłonie pojawi się  The Legendary Pink Dots. Tym razem będzie to Premonition 8. Pojawią się również wybrane instrumentalne nagrania grupy YELLO.
Audycję poprowadzi Jacek Ciołek
            Zapraszamy!!!