Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - Aktualności

Audycja :  „PRZESTRZEŃ I DŹWIĘK”  19
Wywiad z Krzysztofem DUDĄ
od 20.00 do 23.00  kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm

 Bloki Muzyczne:
1)      od 8.00 do 12.00  zaprezentujemy zbiór utworów z kręgu muzyki niezależnej. Będą to kompozycje  zespołów  BLACK  HEAVEN,  CASSANDRA COMPLEX,  THE CURE, 

2)      od 12.00  do 16.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: PSYCHE, TRISOMIE 21,  PROPAGANDA,  PARADE GROUND,  DAVID GAHAN

3)      Blok muzyczny od 16.00 do 19.00 to zwykle porcja polskiej  muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy płyty:  VANDERSON,  PRZEMYSŁAW  RUDŹ, POLARIS.

     Audycje z cyklu „Przestrzeń i Dźwięk”  zawierają  muzykę rozbudowaną                 klimatycznie, strukturalnie, przestrzenie i dźwiękowo. Sporo jest klasycznej elektroniki, tej nowoczesnej oraz  awangardy i eksperymentu.
     Najbliższa audycja wypełni muzyka współczesnych polskich  twórców muzyki elektronicznej związanych między innymi ze sceną Warsaw Electronic Festival.  Przybliżymy zbliżający się wielkimi krokami WEFCON 2014  w czym pomogą nam zaproszeni goście. Z całą pewnością WEF jest jedną z najważniejszych platform w naszym kraju do przedstawiania muzyki elektronicznej i elektroakustycznej.  W kolejnej odsłonie pojawi się  również The Legendary Pink Dots. Naszym radiowym gościem będzie również znany i niezwykle ceniony kompozytor muzyki elektronicznej KRZYSZTOF DUDA.  Będzie to drugie spotkanie z artystą w trakcie którego przedstawimy pierwsza część niezwykłego zbioru inspirowaną autentyczną  gregoriańską muzyką powstałą na przestrzeni XI – XIV wieku.  „Gregorian Chantsto tryptyk zawierający przedstawioną w nowoczesnej formie muzykę ,która przenosi słuchacza w odległe czasy średniowiecza. Wówczas ascetyzm , wiara oraz  bogactwo rycerstwa tworzyły podwaliny współczesnego dziedzictwa kulturowego do którego niejednokrotnie obecnie sięgamy.
Audycję poprowadzi Jacek Ciołek
            Zapraszamy!!!