Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - AktualnościAudycja :  „PRZESTRZEŃ I DŹWIĘK”  20
Wywiad z Jarosławem DEGÓRSKIM
od 20.00 do 23.00  kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm

 Bloki Muzyczne:
1)      od 8.00 do 12.00  zaprezentujemy zbiór utworów z kręgu muzyki niezależnej. Będą to kompozycje  zespołów  BLACK  HEAVEN,  CASSANDRA COMPLEX,  THE CURE, 

2)      od 12.00  do 16.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: PSYCHE, TRISOMIE 21,  PROPAGANDA,  PARADE GROUND,  DAVID GAHAN

3)      Blok muzyczny od 16.00 do 19.00 to zwykle porcja polskiej  muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy płyty:  VANDERSON,  PRZEMYSŁAW  RUDŹ, POLARIS.

     Audycje z cyklu „Przestrzeń i Dźwięk”  zawierają  muzykę rozbudowaną                 klimatycznie, strukturalnie, przestrzenie i dźwiękowo. Sporo jest klasycznej elektroniki, tej nowoczesnej oraz  awangardy i eksperymentu.
     Najbliższą audycję wypełni muzyka w większości polskich kompozytorów i twórców elektronicznych dźwięków. W kolejnej odsłonie pojawi się  również The Legendary Pink Dots oraz kilka utworów słoweńskiej grupy LAIBACH. Naszym radiowym gościem będzie również znany i ceniony kompozytor muzyki elektronicznej JAROSŁAW DEGÓRSKI. W trakcie programu wysłuchamy najnowszych produkcji J.Degórskiego z albumu nagranego wspólnie z wokalistką Klaudią Wojnarowicz (BALTICA). Przypomnimy również obszerne fragmenty albumu wydanego 2003 zatytułowanego „Dreams”. Wysłuchamy również wydanego w 2011 roku albumu zawierającego kilka dźwiękowych miniatur, autorstwa Macieja Nejmana w jego obecnym  projekcie muzycznym KEEL KEATHLEY zatytułowanym Timorfraf.
Audycję poprowadzi Jacek Ciołek
            Zapraszamy!!!