Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - Aktualności

Audycja :  „PRZESTRZEŃ I DŹWIĘK”  21
Wywiad z Krzysztofem DUDĄ i Maciejem MEHRINGIEM
od 20.00 do 23.00  kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm

 Bloki Muzyczne:
1)      od 8.00 do 12.00  zaprezentujemy zbiór utworów z kręgu muzyki niezależnej. Będą to kompozycje  zespołów  BLACK  HEAVEN,  CASSANDRA COMPLEX,  THE CURE, 

2)      od 12.00  do 16.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: PSYCHE, TRISOMIE 21,  PROPAGANDA,  PARADE GROUND,  DAVID GAHAN

3)      Blok muzyczny od 16.00 do 19.00 to zwykle porcja polskiej  muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy płyty:  VANDERSON,  PRZEMYSŁAW  RUDŹ, POLARIS.

     Audycje z cyklu „Przestrzeń i Dźwięk”  zawierają  muzykę rozbudowaną                 klimatycznie, strukturalnie, przestrzenie i dźwiękowo. Sporo jest klasycznej elektroniki, tej nowoczesnej oraz  awangardy i eksperymentu.
     Najbliższą  audycję  w połowie wypełni ponownie muzyka Krzysztofa  DUDY  z tryptyku zawierającego muzykę elektroniczną kompozytora umiejscowioną klasyce gregoriańskiej. Dwa tygodnie prezentowaliśmy pierwszą cześć zatytułowaną „ANGELS” oraz pierwszą połowę albumu „MISERERE”.  Tym razem powrócimy wprawdzie jeszcze do Miserere ale głównie uwagę skupimy na ostatniej części zatytułowanej „ITE”. Artysta jest zaproszonym gościem i udzieli kolejnego wywiadu w którym z pewnością poruszymy problematykę związaną z prezentowaną muzyką ale poruszymy również inne około muzyczne tematy.
 Naszym kolejnym radiowym gościem ,będzie założyciel i szef gdańskiej oficyny wydawniczej  ZOHARUM   Rec.  Maciej MEHRING.   Wydawnictwo  znane jest szczególnie z promocji muzyki ambientalnej, eksperymentu oraz muzyki elektroakustycznej, niejednokrotnie z subtelną  domieszką  folku czy muzyki etnicznej. W trakcie audycji Maciej MEHRING będzie naszym gościem i na żywo postaramy się przedstawić państwu tegoroczne nowości i zapowiedzi kolejnych wydawnictw.
Audycję poprowadzi Jacek Ciołek
Zapraszamy!!!