Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm + AktualnościAUDYCJA:
„MOCNA STRONA MUZYKI”  20
od 20.00 do 23.00:  kontakt:romantycyrocka@toksyna.fm
Bloki Muzyczne:
1)      od 8.00 do 12.00  zaprezentujemy zbiór utworów i wykonawców z kręgu New Wave. Będą to kompozycje  zespołów  , SIOUXIE AND THE BANSHEES, CURRENT 93, SWANS , THE MISSION

2)      od 12.00  do 16.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: BLANCMANGE, NEW ORDER, SOFT CELL,  CAMOUFLAGE.

3)      Blok muzyczny od 16.00 do 19.00 to zwykle porcja polskiej  muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy płyty:  SCAMALL, JAKUB FIJAK, POLARIS & KRZYSZTOF HORN, MICHAŁOWSKI & BOJANEK
„Mocna Strona Muzyki” jest audycją, która zawiera zwykle muzyczne prezentacje, wsparte słowem prowadzącego oraz zaproszonych gości. Usłyszeć w trakcie audycji możemy solistów i zespoły reprezentujące duży  zakres nurtów muzyki niezależnej i często wymykającej się wszelkim próbom stylistycznego szufladkowania. Nie brakuje w audycji mocnych i ostrych utworów rockowych  jak też  i niejednokrotnie awangardowych  oraz eksperymentalnych.  Przypominamy zapomnianych już wykonawców lat 70,80, 90 i współczesnych, zwracając szczególną uwagę na wartość artystyczną ich muzyki. Pojawiają się energetyczne przeboje i klimatyczne ballady na które mogą umilić spędzony wieczór z radiem Toksyna FM.                                                                                                                      
Najbliższe 20 wydanie audycji będzie swoistą podróżą  przez ostatnie 35 lat rozwoju rocka i jego wyróżniających się podgatunków.  Będzie to miedzy innymi za sprawą trzeciejj części cyklu   „Droga do New Romantic”. Poświęcony  on będzie  inspiracjom i wpływowi wielkiej legendy rocka Joy Division na rozwijający się u progu lat ‘80 New Romantic.  Z całą pewnością cienie muzyki Iana Curtisa słychać w New Order  ale i również w A Flock Of Seagulls, wczesnym Simple Minds czy  Classix Nouveaux.                                          Kolejnym ważnym muzycznym wydarzeniem wieczoru będzie premiera  najnowszej płyty DigitalSimplyWorld zatytułowanej „ Cosmic Ocean”. Ten bardzo dynamiczny album jak dotychczasową twórczość tego bydgoskiego twórcy wskazuje wyraźnie na kolejny etap w jego rozwoju. Dosyć pompatyczne pierwsze kompozycje ustępują w kolejnych utworach miejsca dynamice i bitowi przypominającemu chwilami wręcz wczesny Nitzer Ebb czy DAF tylko bez wokalu.                                                                                                                      Wysłuchamy również obszernych fragmentów najnowszej płyty „ Spectre” słoweńskiej grupy Laibach, która niedawno koncertowała w Polsce w tym i w Gdańsku w klubie B90.           Audycja to również sporo innych muzycznych niespodzianek ale również zaproszeni goście i konkursy z płytami do wygrania.
 
       Zapraszamy na audycję życząc tylko dobrych i sugestywnych wrażeń słuchowych.