Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna Fm - AktualnościAudycja :  „PRZESTRZEŃ I DŹWIĘK”  22
od 20.00 do 23.00  kontakt: romantycyrocka@toksyna.fm

 Bloki Muzyczne:
Poniedziałkowy Blok Muzyczny 244 :
1)      od 8.00 do 12.00  zaprezentujemy zbiór utworów i wykonawców z kręgu New Wave. Będą to kompozycje  zespołów  , SIOUXIE AND THE BANSHEES, CURRENT 93, SWANS , THE MISSION

2)      od 12.00  do 16.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: BLANCMANGE, NEW ORDER, SOFT CELL,  CAMOUFLAGE.

3)      Blok muzyczny od 16.00 do 19.00 to zwykle porcja polskiej  muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy płyty:  SCAMALL, JAKUB FIJAK, POLARIS & KRZYSZTOF HORN, MICHAŁOWSKI & BOJANEK
     Audycje z cyklu „Przestrzeń i Dźwięk”  zawierają  muzykę rozbudowaną                 klimatycznie, strukturalnie, przestrzenie i dźwiękowo. Sporo jest klasycznej elektroniki, tej nowoczesnej oraz  awangardy i eksperymentu.
     Najbliższa  audycja upłynie przy dźwiękach najbardziej znanego polskiego twórcy ambientu  i znakomitego malarza Tadeusza ŁUCZEJKI  czyli AQUAVOICE.   Już w najbliższą sobotę wystąpi w ramach Nocy Muzeów w gdańskim klubie Łaźnia.  Muzyka Aquavoice zawsze pozostawia trwały ślad w umysłach słuchaczy poprzez doskonałą realizację, stronę wizualną i przekaz emocjonalny. Tajemniczość i subtelna melodyka podnosi jeszcze wartość prezentowanej twórczości. Ale nie tylko Aquavoice będzie prezentowany. Usłyszymy duet Vanderson&Rudź w z ich wspólnej płyty „REMOTE SESSION” . Wspólne dokonania obu muzyków wychodzą  na przeciw sympatykom elektroniki nieco bardziej osadzonej w jej klasycznej. Zupełnie nie przeszkadza to dostrzec nowych elementów w muzyce kontemplując jednocześnie dźwięki. W trakcie audycji się również rozbudowana progresja i nieco eksperymentu i awangardy. 
 Audycję poprowadzi Jacek Ciołek
Zapraszamy!!!