Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toksyna FM - Aktualności

AUDYCJA:
„MOCNA STRONA MUZYKI”  22
od 20.00 do 23.00:  kontakt:romantycyrocka@toksyna.fm
Poniedziałkowy Blok Muzyczny 243 :
1)      od 8.00 do 12.00  zaprezentujemy zbiór utworów i wykonawców z kręgu New Wave. Będą to kompozycje  zespołów  , SIOUXIE AND THE BANSHEES, CURRENT 93, SWANS , THE MISSION

2)      od 12.00  do 16.00 spotkamy się z wykonawcami z kręgu elektro, synth i new romantic. Będą to: BLANCMANGE, NEW ORDER, SOFT CELL,  CAMOUFLAGE.

3)      Blok muzyczny od 16.00 do 19.00 to zwykle porcja polskiej  muzyki elektronicznej. Tym razem przedstawimy płyty:  SCAMALL, JAKUB FIJAK, POLARIS & KRZYSZTOF HORN, MICHAŁOWSKI & BOJANEK
„Mocna Strona Muzyki” jest audycją, która zawiera zwykle muzyczne prezentacje, wsparte słowem prowadzącego oraz zaproszonych gości. Usłyszeć w trakcie audycji możemy solistów i zespoły reprezentujące duży  zakres nurtów muzyki niezależnej i często wymykającej się wszelkim próbom stylistycznego szufladkowania. Nie brakuje w audycji mocnych i ostrych utworów rockowych  jak też  i niejednokrotnie awangardowych  oraz eksperymentalnych.  Przypominamy zapomnianych już wykonawców lat 70,80, 90 i współczesnych, zwracając szczególną uwagę na wartość artystyczną ich muzyki. Pojawiają się energetyczne przeboje i klimatyczne ballady na które mogą umilić spędzony wieczór z radiem Toksyna FM.                                                                                                                      
           Kolejne, 22 wydanie audycji  pierwszej części wypełni muzyka legendarnej już grupy CLAN OF XYMOX. W trakcie audycji postaramy się przedstawić ewolucję muzyki grupy na przestrzeni prawie trzydziestu lat.
Następną część audycji wypełni ERA  NEW  ROMANTIC.  W trakcie audycji kontynuować będziemy prezentację fragmentów albumów z lat 79-81.    Era New Romantic  to mały cykl sławno-muzyczny w którym prezentować będziemy fragmenty płyt zespołów i solistów jacy stanowili podwaliny  new romantic. Nasze muzyczne podróże będziemy wiedli przez kolejne lata zaczynając  od  Joha FOXX-a i Ultravox , poprzez The Human League i OMD a kończąc na drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Wtedy  to new romantic zaczęło przekształcać się w elektro, które dzisiaj możemy uważać za gatunek jego spadkobierców.
Zapraszamy na audycję życząc tylko dobrych i sugestywnych wrażeń słuchowych.