Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Santana IV

No jest, jak długo czekaliśmy, wreszcie po tylu latach. Carlos Santana Tribute To Carlos Santana (Santana IV) to dowód na to, jak ten utalentowany muzyk (to brzmienie) po raz kolejny, niszczy swą własną legendę, tym razem kompletnie i na amen. Kolejny skok na kasę, zostaje dokonany z ludźmi, którzy wydawali się poważni, ale cóż piniądze Panie piniądze. Santana to lata 70-te, koniec kropka. Nie interesuje mnie czy to się powiedzie, ponieważ nie śledzę mediów, daj im Panie Boże. Dla mnie jest to niestety chłam do potęgi, zaplanowane, fantastycznie zrealizowane i pewnie marketingowo, medialnie profesjonalnie opracowane ochłapy, nawet nie kotlety (z poprzednich postów). Pamiętajcie a mówię to ja esflores ;); nie dajcie się nabierać na takie akcje, to jest najgorsze, co może zrobić muzyk, rąbać w kółko autoplagiaty, tylko dla mamony, beznamiętnie, bez uczuć, bez zaangażowania. Rozumiem ludzi, którzy grają dla pieniędzy zawodowo, np. w knajpie. Miejsce Santany od lat jest właśnie tam, nie słuchajmy badziewia zagranego z zimną krwią, tylko dla uciech pląsającej gawiedzi.
Oczywiście w ten sposób przeprowadzam zamach na co najmniej 2/3 muzyki, ale taka jest nasza filozofia i sposób odbioru muzyki czy w ogóle sztuki. Produkty produkuje się w innych obszarach życia, lecz nigdy w sferze duchowej. Santana IV to muzak, z prowieniencją GMO. My obywatele świata, niezależni, wrażliwi, czujący, mówimy temu zjawisku nie !!!
Z drugiej strony taka muza jest potrzebna, chciana, ale powiem Wam coś tak między nami, starymi i młodszymi wyjadaczami: takiej muzyki potrzebują ludzie mający poważne braki w swym życiu mentalnym, o uszkodzonej percepcji i w sumie niewielkich potrzebach. Płytę Santana IV spokojnie i bez emocji wkładamy w przegródkę: smooth, new age, easylistening, chillout, disco, latino, eurovision,  albo najlepiej oddać komuś potrzebującemu, ponieważ muzyki na płytach się nie wyrzuca. Mój syn ma w zanadrzu o wiele lepsze rzeczy, chociaż pozornie są one dla mnie bardzo egzotyczne, tam przynajmniej jest jakiś przekaz, treść warta przemyślenia, przesycona emocjami w czasach w których przyszło im dorastać.