Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Camel Driver - Camel Driver

Na Szczodre Gody ogarnął mnie germańsko-metalowy wkurw. Kiedyś jak się ogarnę, zdradzę w jaki sposób słucham muzyki i nie jest to bynajmniej wyrachowane działanie. Camel Driver są wyrachowani i bardzo lubią grać głośno, sprawnie i z polotem. Trzydzieści siedem minut muzyki - bez wokalu. Gitarzysta gra jakoweś dziwaczne wschodnie skale, metal płynie wolno, szybciej, raz matematycznie skrojony, innym razem dochodzą do głosu emocje. Chcesz się ujarać, to puszczaj głośno, ja jadę na średniej i słucham w spokoju, w zamyśleniu. Nosz k mają naprawdę talent nie z tej ziemi, gdyby tak zagrali, powiedzmy 30 lat temu, czołówka metalowa pewna.
Zespół uprawia czystą formę metalu z głębokimi soczystymi riffami, prawie bez solówek, popisów zwarty i gotowy sunie ten niemiecki walec. Delikatne wtręty, intermezza powodują, że da się tego posłuchać w jednej sesji.
Według Witkiewicza podstawową rolą sztuki, religii i filozofii było wywoływanie u odbiorcy uczucia metafizycznego - poczucia odrębności wobec reszty świata, wyjątkowości własnego istnienia i kontaktu z tajemnicą. Uczucie metafizyczne jego zdaniem nadaje sens ludzkiemu życiu i stanowi jedno z najważniejszych przeżyć. (wiki - czysta forma - wyjątek).
Może co jeszcze maźnę a teraz ognia !!!