Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Harmonia - Live 1974

Live 1974: - Koncert krautrockowego zespołu Harmonia zarejestrowany w 1974 na Penny Station w Griessem, a wydany w 2007 roku. Koncert utrzymany w klimatach pierwszej płyty zespołu, Musik Von Harmonia, aczkolwiek brak tam któregokolwiek utworu z tej płyty. Wszystkie sety, to długie rozbudowane i improwizowane utwory. Pierwszy z nich Schaumburg, to rozbudowany progresywny utwór z silnym wpływem gitary Michaela Rothera z dodatkiem automatów perkusyjnych. Veteranissimo - 18-minutowa suita, niesamowicie energiczne tempo automatów perkusyjnych, transowe brzmienie (słowo "transowe" rozumiane rzecz jasna zupełnie inaczej niż współcześnie), mocno zaznaczają się brzmienia organów i pianina Farfisy. Arabesque - zaledwie 6-minutowy utwór z mocnym rockowo-bluesowym akcentem.
Holta-Polta - 15 minutowa suita z hipnotycznym automatem perkusyjnym, mocno progresywny, improwizowany utwór. Ueber Ottenstein - progresywny utwór z mocną gitarą, przypominający pierwszy utwór z płyty Schaumburg .
W sumie niezła godzinna dawka prawdziwej psychodeli, za którą swego czasu dałem 75 zł., ale zawartość płyty jest warta tej ceny. Prawdziwy rarytas.
Autor - Depeche Gristle