Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Squadra Omega - Materia Oscura

No i polecieliśmy za wspomniany niegdyś horyzont zdarzeń, to było chyba nieuniknione. Projekt Squadra Omega to duet niezwykłych włoskich twórców. W zależności od kaprysu dobierają sobie oni muzyków, tworząc przeróżne konstelacje.  Otwartość, odwaga, chęć przeżywania i tworzenia muzycznych przygód.
Efektem są zderzenia przeróżnych wpływów, niejednokrotnie te nowe konglomeraty, krainy, fascynują, ekscytują. Spokojnie jednak omijają rafy dysonansów, muzyka płynie bez oporów. Wielostronne punkty widzenia, tworzą czytelne przestrzenie. Muzyka improwizowana stawia wysokie wymagania raczej bardziej twórcom niż odbiorcom.
Płaszczyzny wielowymiarowe, wydawałoby się stworzone przypadkowo, są zwierciadłami w których słuchacz przegląda się nieoczekiwanie.. To ciekawe zjawisko, ludzie żyjący w łagodnych i ciepłych klimatach tworzą wolne formy, nieco mroczne, ale jakżesz przystępne. Ten horyzont zdarzeń nie jest tak chłodny i niedostępny, jak to bywa u muzykujących ludzi północy. Muzycy kierują się w zasadzie bardziej intuicją, niż planowanym konstruktywizmem. I to się czuje, nie myśl, że zwariowałem, ja się po prostu nie boję otwierać drzwi percepcji. Jestem w tej sferze tak samo wolny jak Squadra Omega. Podróże o tyle są fascynujące, o ile nie wiesz, co Cię czeka na miejscu przeznaczenia. Wyrzuć więc wszelkie przewodniki, odkryjesz nowe wartości, radość i satysfakcję, jesteś nieśmiertelnie nieograniczony. To dowód, że istnieją zmysły subtelniejsze i liczniejsze od przyjętych. Wielu ludzi potrafi je uruchomić w przeróżny sposób. Dla nas tym czynnikiem wyzwalającym jest Muzyka.